20. 9. 2017,
23.24

Thermometer Blue 0,08

Benevento Calcio Vid Belec Crotone Andrej Kotnik Boštjan Cesar Valter Birsa Atalanta Chievo Jasmin Kurtić Josip Iličić italijansko prvenstvo serie A Inter Samir Handanović

Sreda, 20. 9. 2017, 23.24

Italijansko prvenstvo, 5. krog

Izjemen zadetek Iličića, Napoli z zmago na vrhu

Josip Iličić | Foto Getty Images

V uvodni tekmi 5. kroga italijanskega prvenstva sta se Bologna in Inter razšla z remijem (1:1). Črno-modri iz Milana so zapravili priložnost, da bi dosegli že peto zaporedno zmago. Samir Handanović si je za nastop prislužil visoke ocene. V sredo je Josip Iličić k zmagi Atalante s 5:1 nad Crotonejem dosegel izjemen zadetek, Juventus je s težavo premagal "osovraženo" Fiorenitno, Napoli pa je ponižal Lazio in zavzel prvo mesto.

Nogometno dogajanje med tednom:

Pokal Slovenije, osmina finala
Angleški ligaški pokal, 1/16 finala
Nemško prvenstvo, 5. krog
Špansko prvenstvo, 5. krog

Vid Belec je v sredo visoko (0:4) izgubil proti Romi, dva zadetka so člani Beneventa poslali kar sami v svojo mrežo. V Bergamu je Atalanta s 5:1 odpihnila Crotone. Josip Iličić je ob zmagi po lepem preigravanju dosegel prvi zadetek v dresu Atalante, medtem ko njegov soigralec Jasmin Kurtić ni zaigral. Andreja Kotnika (Crotone) ni bilo med kandidati za srečanje.

Zadetek Josipa Iličića:

Chievo je remiziral v Genovi, Valter Birsa je zanj ob remiju igral 86. minut, medtem ko je Boštjan Cesar celotno tekmo sedel na klopi.

Handanovićevi remizirali

Nekdanji kapetan slovenske izbrane vrste Samir Handanović je v torek z Interjem remiziral v Bologni, kjer ni izgubil že 15 let. Črnomodri so se znašli v težavah, ko je izkušenega Ljubljančana v 25. minuti z izvrstnim strelom z razdalje premagal Simone Verdi.

Milančani se niso predali in v 77. minuti po strelu z bele točke izenačili na 1:1. Strelec je bil Argentinec Mauro Icardi, sodnik pa je pokazal na belo točko po nevsakdanjem prekršku Senegalca Ibrahime Mbayeja (nekdanji nogometaš Interja) nad Ederjem. Mbaye je izgubil ravnotežje in padel na noge Brazilca z italijanskim potnim listom.

Kaj se je dogajalo v Bologni?

Italijansko prvenstvo, 5. krog:

Torek, 19. september:
Bologna : Inter 1:1 (1:0)
Verdi 32.; Icardi 77./11-m
Samir Handanović (Inter) je branil vso tekmo.

Sreda, 20. september:

Benevento : Roma 0:4 (0:2)
Džeko 22., 52., Lucioni 35./a.g., Venuti 74./a.g.
Vid Belec je za Benevento branil vso tekmo.

Atalanta : Crotone 5:1 (3:0)
Petagna 5. (podaja Iličić), Caldara 25. Iličić 38., Gomez 63. (podaja Iličić), 74.; Tumminello 70.
Josip Iličić je za Atalanto igral vso tekmo, dosegel zadetek, ob dveh pa podal, Jasmin Kurtić je v dresu Atalante tekmo spremljal s klopi; Andreja Kotnika ni bilo v postavi Crotoneja.

Cagliari : Sassuolo 0:1 (0:0)
Matri 60.

Genoa : Chievo 1:1 (0:0)
Laxalt 62.; Gamberini 73.
Valter Birsa je za Cheivo igral 86. minut, Boštjan Cesar je v dresu Chieva tekmo spremljal s klopi.

Verona : Sampdoria 0:0 (0:0)

Juventus : Fiorentina 1:0 (0:0)