4. 4. 2016,
22.25

7 let, 11 mesecev

Thermometer Blue 0,23

Jasmin Kurtić Vid Belec Valter Birsa Boštjan Cesar Samir Handanović italijansko prvenstvo

Ponedeljek, 4. 4. 2016, 22.25

Mojstrovina Birse, Iličić že pri 12 zadetkih, presenetljiva zmaga Verone

V nedeljo sta v serie A zablestela slovenska reprezentanta Valter Birsa in Josip Iličić. Prvi je s prekrasnim zadetkom potrdil zmago Chieva, drugi pa z 12. zadetkom v tej sezoni priigral točko Fiorentini. Poraz Milana pri Kurtićevi Atalanti, Roma gospodar Olimpica.

V soboto je vodilni Juventus ulovil nove tri točke. Stara dama je z zadetkom Maria Mandžukića premagala Empoli in izkoristila spodrsljaj Napolija v Vidmu, ki je izgubil z 1:3 in za vodilnimi Torinčani zaostal za šest točk.

Mojstrski zadetek Valterja Birse:

Vroči nedeljski rimski derbi je pripadel sinovom volkulje, ki so si privoščili mestne tekmece. Roma je nadigrala Lazio kar s 4:1 in mu prizadejala boleč poraz. V 31. krogu sta se med strelce vpisala dva slovenska legionarja. Valter Birsa je v slovenskem obračunu v Veroni, kjer so od prve do zadnje minute nastopili kar štirje Slovenci, pomagal Chievu do zmage s 3:1. V polno je zadel v 74. minuti po mojstrski izvedbi prostega strela. Josip Iličić je v Firencah zatresel mrežo Sampdorie. Sam se je znašel pred vratarjem, ga spretno premagal in se veselil že 12. zadetka v tej sezoni. Več zadetkov od Kranjčana so v tej sezoni v serie A dosegli le trije nogometaši. Fiorentina je le remizirala in se tem ponudila priložnosti Interju Samirja Handanovića, da bi z zmago v večernem obračunu s Torino skočil na četrto mesto. A Inter je ni izkoristil in

Že 12. zadetek Josipa Iličića v tej sezoni v serie A:

Jasmin Kurtić je v Bergamu prekrižale načrte Milanu, ki je nastopil s črnimi trakovi v spomin na preminulega Cesareja Mladinija, Genoa Tima Matavža, ki je vskočil v igro v 20. minuti in zamenjal poškodovanega makedonskega zveznika Gorana Pandeva, pa je s 4:0 zmlela Frosinone.

Italijansko prvenstvo:

Sobota, 2. april:
Carpi : Sassuolo 1:3 (1:2)
Gaglio 25.; Sansone 4., Defrel 35., Acerbi 73.

Pinilla 44., Gomez 62.; Adriano 5./11-m
Jasmin Kurtić (Atalanta) je igral vso tekmo.

Chievo : Palermo 3:1 (1:1)
Cacciatore 6., Rigoni 53., Birsa 74.; Gilardino 28.
Boštjan Cesar in Valter Birsa (oba Chievo) sta igrala vso tekmo; Aljaž Struna in Siniša Anđelković (oba Palermo) sta igrala vso tekmo in si prislužila rumeni karton.

Fiorentina : Sampdoria 1:1 (1:1)