27. 2. 2017,
22.22

Thermometer Blue 0,15

Miha Zajc Boštjan Cesar Valter Birsa Samir Handanović Jasmin Kurtić Andrej Kotnik Josip Iličić italijansko prvenstvo

Ponedeljek, 27. 2. 2017, 22.22

Italijansko prvenstvo, 26. krog

Belotti rešil Torino, Iličiću zagodlo zdravje

Roma | Foto Reuters

V derbiju 26. kroga italijanskega prvenstva je Roma v nedeljo zvečer zmagala v gosteh pri Interju v Milanu Samirja Handanovića, ki je tokrat prejel tri gole (1:3). Valter Birsa je zabil gol pri zmagi Chieva. Boštjan Cesar ni dobil priložnosti. Josip Iličić na tekmi v Torinu ni dobil prložnosti.

Andrej Kotnik je s Crotonejem izgubil proti Cagliariju (1:2). Slovenski vezist ni dobil priložnosti za igro.

Siniša Anđelković je pri remiju s Sampdorio za Palermo igral skoraj celotno srečanje, nekaj sekund koncem sodnikovega podaljška ga je zamenjal Toni Sunjić.

Izjemno lep zadetek Valterja Birse:

V soboto je do izjemne zmage v Neaplju prišel Jasmin Kurtić, ki tako z Atalanto ostaja v boju za mesta, ki vodijo v evropska tekmovanja. Slovenski reprezentant je pri izjemni zmagi nad Napolijem z 2:0 igral do 86. minute.

Manj razloga za veselja je imel Miha Zajc, ki je na klopi Empolija le nemočno spremljal suvereni Juventus.

V ponedeljek je Fiorentina Josipa Iličića, ki si je na ogrevanju poškodoval mišico, tako da pozneje ni sedel niti na klopi, doma proti Torinu vodila že z 2:0, v drugem polčasu pa se je prebudil Andrea Belotti, ki je sprva zapravil enajstmetrovko, nato dvakrat zadel in poskrbel za izenačenje.