19. 2. 2017,
22.47

Thermometer Blue 0,08

Josip Iličić Siniša Anđelković Andrej Kotnik Jasmin Kurtić Boštjan Cesar Valter Birsa Samir Handanović Miha Zajc italijansko prvenstvo

Nedelja, 19. 2. 2017, 22.47

Italijansko prvenstvo, 25. krog

Iličić je s Fiorentino izgubil derbi v Milanu

Gerard Deulofeu | Foto Reuters

V prvi nedeljski tekmi 25. kroga italijanskega prvenstva je Inter z golom Brazilca Gabigola premagal Bologno z 1:0. Samir Handanović je za Milančane branil vso tekmo. Chievo je z Valterjem Birso (Boštjan Cesar ni igral) izgubil proti Napoliju. Josip Iličić je za Fiorentino, ki je v derbiju kroga z 1:2 izgubila proti Milanu, odigral 81 minut.

20-letni Gabigol je v Inter pred začetkom sezone iz Brazilije prišel za kar 30 milijonov evrov, a je do današnje tekme v Bologni za Milančane odigral vsega 50 prvenstvenih minut v petih nastopih. Tokrat je na igrišče prišel v 74. minuti in sedem minut pozneje zadel za osmo prvenstveno zmago Milančanov v zadnjih devetih tekmah. Samir Handanović je za Inter tudi tokrat branil vso tekmo.

Že v petek je bil Palermo s Sinišo Anđelkovićem v prvi postavi brez možnosti v gosteh pri vodilnem Juventusu.

V soboto smo videli en slovenski nastop. Jasmin Kurtić je z Atalanto spet zmagal. Doma je z 1:0 odpravil Crotone, pri katerem mladi Andrej Kotnik ni dobil priložnosti za igro. Prvič po prihodu v Italijo je brez igranja ostal tudi nekdanji as Olimpije Miha Zajc, ki ni dobil priložnosti na tekmi proti Laziu, ki jo je Empoli doma izgubil z 1:3.

Italijansko prvenstvo, 25. krog:

Petek:
Juventus : Palermo 4:1 (2:0)
Marchisio 13., Dybala 40., 89., Higuain 63.; Chochev 93.
Siniša Anđelković je za Palermo igral vso tekmo.

Sobota:
Atalanta : Crotone 1:0 (0:0)
Conti 48.
Jasmin Kurtić je za Atalanto igral vso tekmo. Andrej Kotnik je sedel na klopi Crotoneja, a ni dobil priložnosti za igro.

Empoli : Lazio 1:3 (0:0)
Krunić 67.; Immobile 68., Costa 80./a.g., Keita 80.
Miha Zajc je pri Empoliju sedel na klopi, a ni dobil priložnosti za igro.

Nedelja:
Bologna : Inter 0:1 (0:0)
Gabigol 81.
Samir Handanović je za Inter branil vso tekmo.

Sampdoria : Cagliari 1:1 (1:1)
Quagliarella 22.; Isla 6.

Pescara : Genoa 5:0 (3:0)
Orban 5./a.g., Caprari 19., 81., Benali 31., Cerri 87.

Chievo : Napoli 1:3 (0:2)
Meggiorini 72.; Insigne 31., Hamšik 38., Zielinski 58.
Valter Birsa je za Chievo igral vso tekmo. Boštjan Cesar je sedel na klopi, a ni dobil priložnosti za igro.

Udinese : Sasuollo 1:2 (1:0)