italijansko prvenstvo serie A Josip Iličić Jasmin Kurtić Napoli

Nedelja, 11. 2. 2018, 23.22

Italijansko prvenstvo, 24. krog

Samir Handanović po več kot dveh mesecih spet nasmejan

Yann Karamoh | Foto Getty Images

V 24. krogu italijanskega prvenstva je Inter Samirja Handanovića v nedeljo z 2:1 premagal Bologno in prvič po več kot dveh mesecih zmagal. Chievo Valterja Birse in Boštjana Cesarja je spet izgubil, z 1:0 ga je v Veroni premagala Genoa.

Prvi slovenski nogometaš, ki je nastopil v 24. krogu italijanskega prvenstva, je bil Jasmin Kurtić. Njegov Spal si ne bo rad zapomnil srečanja, saj je doma doživel boleč poraz proti Milanu.

Njegov velik prijatelj in donedavni soigralec Josip Iličić je nekaj ur pozneje z Atalanto gostoval pri Crotoneju, enem izmed največjih kandidatov za izpad v drugo ligo. Deset minut pred koncem so gostitelji povedli z 1:0 in spravili moštvo iz Bergama v zagato, a je Atalanta nekaj minut pred koncem dvoboja le izenačila na 1:1 in ostala nepremagana. Kranjčan je odigral vso tekmo.

V nedeljo je Inter, ki je bil pred časom celo na vrhu lestvice, zdaj pa izgublja stik z mesti, ki vodijo v ligo prvakov, po kar osmih tekmah, v katerih ni zmagal niti enkrat in na zadnjih petih tekmah vselej remiziral, po več kot dveh mesecih (nazadnje je Milančanom to uspelo 9. decembra lani) prišel do polnega izkupička. Samir Handanović in soigralci so pred domačimi navijači z 2:1 premagali Bologno.

To pa ni uspelo Chievu, ki je prav tako v slabi formi in ni zmagal že deset prvenstvenih tekem zapored. Tokrat je doma po golu, ki ga je prejel v zadnji minuti, izgubil proti Genoi z 0:1. Valter Birsa je igral 76 minut, medtem ko je Boštjan Cesar spet obsedel na klopi Verončanov.

Vid Belec ni imel pravice nastopa za svoj novi klub Sampdorio, ki je doma z 2:0 odpravil Hellas Verono.