31. 10. 2016,
23.01

Thermometer Blue 0,60

Inter Samir Handanović Jasmin Kurtić Valter Birsa Josip Iličić Napoli nogomet Juventus AC Milan italijansko prvenstvo

Ponedeljek, 31. 10. 2016, 23.01

Italijansko prvenstvo, 11. krog

Jasmin Kurtić veliki junak zmage, Samir Handanović je spet izgubil

Jasmin Kurtić | Foto Guliver/Getty Images

Slovenski reprezentant Jasmin Kurtić blesti na tekmi med Atalanto in Genoo. Med strelce se je vpisal že dvakrat, njegov klub pa se spogleduje z novo zmago. Sobotni derbi v Torinu, v katerem je vodilni Juventus z 2:1 premagal Napoli, je odločil Gonzalo Higuain. Argentinec, ki so ga še v prejšnji sezoni častili pristaši Neapeljčanov. Josip Iličić je s Fiorentino zmagal v Bologni.

Večina Slovencev je točke lovila v nedeljo. Atalanta Jasmina Kurtića je s prepričljivih 3:0 ugnala Genoo, Belokranjec, ki je igral od prve minute, pa je dobro formo kronal z dvema zadetkoma v prvem polčasu.

Prvi zadetek Kurtića:

Drugi zadetek Kurtića:

Valter Birsa je s Chievom izgubil pri Crotoneju. Primorec je odigral celotno srečanje, Boštjan Cesar zaradi poškodbe še vedno ni pomagal Verončanom.

Inter Samirja Handanovića je z Interjem izgubil pri Sampdorii Luke Krajnca, ki ni dobil priložnosti za igro (obsedel je na klopi).

Josip Iličić je pri sobotni zmagi Fiorentine z 1:0 v gosteh pri Bologni sodeloval 83 minut.

Siniša Anđelković je s Palermom v ponedeljek izgubil pri Cagliariju.

Italijansko prvenstvo, 11. krog:

Sobota:
Bologna : Fiorentina 0:1 (0:1)
Kalinić 31./Fiorentina; R.K.: Gastaldello 29./Bologna
Josip Iličić je za Fiorentino igral 83 minut.

Juventus : Napoli 2:1 (0:0)
Bonucci 50., Higuain 71.; Callejon 54.

Nedelja:
Atalanta : Genoa 3:0 (2:0)
Kurtić 36., 45., Gomez 84.
Jasmin Kurtić (Atalanta) je igral do 64. minute.

AC Milan : Pescara 1:0 (0:0)
Bonaventura 49., Falcinelli 90.+2

Crotone : Chievo 2:0 (1:0)
Trotta 45.+3
Valter Birsa (Chievo) je igral celotno srečanje.

Empoli : AS Roma 0:0

Lazio : Sassuola 2:1 (0:0)
Lulić 50., Immoble 55.; Defrel 57.

Sampdoria : Inter 1:0 (1:0)
Quagliarella 44.
Luka Krajnc je bil na klopi Sampdorie, a ni dobil priložnosti za igro. Samir Handanović je vseh 90 minut branil za Inter.