nogomet Fiorentina Juventus Josip Iličić italijansko prvenstvo

Nedelja, 21. 8. 2016, 22.58

Italijansko prvenstvo, 1. krog

Birsa se je mojstrsko znesel nad Handanovićem #video

Gonzalo Higuain | Foto Reuters

Začela se je nova sezona italijanskega prvenstva. Branilec naslova Juventus je premagal Fiorentino z 2:1. Josip Iličić je podal za izenačenje na 1:1 in igral do 80. minute, tekmo pa je v korist prvakov odločil novinec Gonzalo Higuain. Inter je v novo sezono krenil s porazom v Veroni. Chievo je na krilih dvakratnega strelca Valterja Birse zmagal z 2:0, Samir Handanović pa je ostal praznih rok.

Veliki skalp je uspel Chievu, ki je z dvema zadetkoma Valterja Birse premagal milanski Inter, za katerega brani Samir Handanović. To je bila prva tekma, ki jo je v serie A na klopi milanskega kluba vodil Nizozemec Frank de Boer. Kapetan slovenske nogometne reprezentance Boštjan Cesar je odigral vso tekmo, junak Birsa pa je igro ob zasluženem aplavzu gledalcev zapustil v 86. minuti. Ko je šest minut pred odhodom z igrišča še drugič premagal Handanovića, je to storil s tako natančnim strelom z razdalje, ob katerem je Ljubljančana ujel na napačni nogi in povišal vodstvo na 2:0.

Milan je na krilih trikratnega strelca Carlosa Bacce ugnal Torino, največ zadetkov pa je padlo v Bergamu, kjer je Lazio premagal Atalanto s 4:3. Jasmin Kurtić je pri gostiteljih odigral 86 minut.

Tako je soigralec Ivan Radovanović čestital dvakratnemu strelcu Valterju Birsi na tekmi z Interjem. | Foto: Guliverimage/Getty Images Tako je soigralec Ivan Radovanović čestital dvakratnemu strelcu Valterju Birsi na tekmi z Interjem. Foto: Guliverimage/Getty Images