italijanski pokal Inter Samir Handanović

Italijanski pokal, 1/8 finala

Slovenca iz Bergama napredovala, Jasmin Kurtić izključen

1

Jasmin Kurtić | Foto Getty Images

V četrtfinale italijanskega pokala so se že uvrstili Inter, Milan, Fiorentina, Lazio, Napoli, Torino in Atalanta, ki je v sredo z 2:1 premagala Sassuolo. Jasmin Kurtić je igral od prve minute, a je tekmo zaradi drugega rumenega kartona končal predčasno, v 89. minuti. Josip Iličić je igral od 84. minute. Juventus je izločil Genoo.

Že prejšnij teden se pomerila Inter in Pordenone. Vodilni italijanski prvoligaš je na San Siru težje od pričakovanega upravičil vlogo velikega favorita. Tretjeligaškega tekmeca je brez pomoči Samirja Handanovića premagal šele po izvajanju 11-metrovk (5:4).

Trener Luciano Spalletti je spočil kar nekaj prvokategornikov. Med njimi je bil tudi prvi vratar Samir Handanović, ki se je v soboto izkazal na velikem derbiju, ko je gostoval pri Juventusu (0:0). Ljubljančan je ostal na klopi in spremljal razburljiv dvoboj. Med vratnicama Interja je stal Daniele Padelli. Inter se bo v četrtfinalu pomeril z mestnim tekmecem Milanom.