22.26

8 let, 5 mesecev

Četrtek, 27. 11. 2008, 22.26

Ipavec: Vsi vemo, kaj nas čaka v Ljudskem vrtu

Nogometaši Luke Koper se bodo v 19. krogu PrveLige Telekom Slovenije odpravili k vodilni ekipi Maribora. Patrik Ipavec pred gostovanjem napoveduje vsaj točko.

Blamaža edinega obalnega prvoligaša se je nadaljevala tudi v mestu pod Savinjo, ko so "kanarčki" po sedmih zmagah s Celjani prekinili do nedavnega pozitivno tradicijo.

"Izgubili smo nezasluženo in bi si po prikazanem zaslužili vsaj remi. Prvih dvajset minut smo 'zamočili', saj smo imeli lepe priložnosti. Ob koncu smo zadeli še okvir vrat, menim pa, da smo bili oškodovani tudi za enajstmetrovko. Torej, zaslužili smo si vsaj točko," se je nekoliko nostalgično srečanja v minulem krogu uvodoma za Sportal spomnil Patrik Ipavec.

Bo Koprčanom uspelo osvojiti vijoličasti skalp?

Polfinaliste pokalnega tekmovanja na prvem srečanju tretje četrtine prvenstva čaka sila težko gostovanje pri vodilni ekipi iz štajerske prestolnice. V koprskem taboru se zavedajo, da je črni niz potrebno čim prej prekiniti, priložnost pa se ponuja v soboto pri novih jesenskih prvakih. "Vsi vemo, kaj nas čaka. Mariborčani so zasluženo na prvem mestu, v tej sezoni smo že igrali proti njim in so definitivno najboljša ekipa. Zavedamo se, v kakšni situaciji smo in skrajni čas je, da osvojimo vsaj točko. Ne bomo se predali, borili se namreč bomo, da iztržimo ugoden rezultat. Sposobni smo narediti nekaj več in čas je, da nam pomaga tudi sreča, ki je v zadnjem času nismo imeli, saj se prav ničesar ni izteklo v našo korist," je misli pred gostovanjem v Ljudskem vrtu strnil 31-letni Primorec.

Ko odločajo malenkosti …

Sicer pa sta se v tej sezoni ekipi soočili že dvakrat. Potem ko so v 1. krogu v mestu pod Kalvarijo slavili domačini, se je srečanje v 10. krogu na Bonifiki po koncu sodnikovega piska končalo z delitvijo točk. "V Mariboru smo bili dvakrat v prednosti. Po prvem polčasu smo vodili z 1:0, povedli smo tudi z 2:1, ob koncu pa smo prejeli dva zadetka in izgubili. Lahko rečem, da smo v tej sezoni kljub zadnjemu mestu dokazali, da noben ni veliko boljši od nas in da odločajo malenkosti. Mesto, ki ga zasedamo, namreč ni realno. Kljub temu, da igramo med sabo prva in zadnjeuvrščena ekipa, to ne pomeni, da bomo izgubili. Se pa zavedamo, da nas čaka težka tekma. Za nas je namreč pomembna vsaka točka in vemo, kaj je naš cilj. Torej uloviti priključek k ostalim ekipam. Do premora sta še dve tekmi in verjamem, da se v naslednjih dveh krogih uvodni del sezone še da rešiti," je dogajanje na slovenski nogometni sceni realno opisal strelec enega zadetka v prvenstvu.

Borba in disciplina

Na dno prikovani Luka Koper bo tako proti "vijolicam" naskakoval (šele) četrto prvenstveno zmago. Kdo bo pri četi Darka Milaniča največja ovira za koprski poln izkupiček? "Kolikor jih spremljam, moram priznati, me preseneča Zoran Pavlovič, ki se kljub svojim letom še vedno dokazuje iz tekme v tekmo in je med najboljšimi igralci v slovenski ligi. Vsekakor bo od njega zelo odvisna igra Maribora. Če Pavlovič dobro igra, potem, …" hvale na račun mariborskega kapetana ni skrival igralec, ki je na slovenskih zelenicah branil še barve Primorja, Olimpije, Mure in Hita Gorice. Koprski napadalec pa nam je za konec še razkril recept za uspeh svoje ekipe … "Vsi se moramo maksimalno boriti, torej bi izpostavil borbo in disciplino. To je namreč nujno, da iztržimo ugoden rezultat. To sezono je namreč tako, da nimamo razpoloženih ravno veliko igralcev. Mi smo ekipa, ki se moramo boriti od prvega do zadnjega igralca. Nedvomno pa bo v soboto pomemben člen tudi vratar, ki nam bo v veliko pomoč, saj bo 'moral' obraniti čim več. Na nas napadalcih pa je, da zabijemo kakšen gol."

Brez Božičiča

Strateg na koprski klopi Nedžad Okčič proti sedemkratnim državnim prvakom ne bo mogel računati na kartoniranega Sašo Božičiča.

Poškodbe pa pestijo Mitjo Brulca, Boštjana Krefta in Mitjo Vilerja, zato so nastopi omenjene trojice bržkone še vprašljivi. Po bolezni se v ekipo vrača Aleš Šmon.