28. 11. 2007,
11.31

Sreda, 28. 11. 2007, 11.31

Interblock vse bližje vodilnim

Nogometaši Interblocka so v tekmi 18. kroga Prve Lige Telekom Slovenije v Ljubljani premagali Primorje z 1:0 (0:0).

Ljubljanski prvoligaš je potrdil zmago v Mariboru in vknjižil nove tri točke, s katerimi se je na prvenstveni razpredelnici še bolj približal vodilnim. Čeprav je imel ves čas tekme terensko premoč in bil predvsem v prvem polčasu nevarnejši nasprotnik, pa je do zmage prišel šele v zadnjih minutah, ko je za nasmehe na licih Ljubljančanov poskrbel Hrvat Rendulič.

V ljubljansko vrsto sta se po odmoru vrnila Pregelj in Marinič, prav Pregelj pa je bil zaslužen za prvo priložnost na tekmi. Po lepi akciji je omogočil strel Joliću, ki pa ni zadel cilja. Primorci so se povsem osredotočili na obrambne naloge, ki so jih večinoma tudi dobro opravljali, kljub temu pa so si domači do odhoda priigrali še nekaj polpriložnosti, toda Jolić, Rakovič, Pregelj in Zeljkovič niso našli poti do mreže.

Pobuda gostiteljev se je nadaljevala tudi v drugem delu, toda zvezna vrsta ni imela pravih idej, zato ni bilo konkretnejših akcij in strelov na gol. Najlepšo priložnost so celo zapravili gostje, ko se je Kosmač v 85. minuti znašel sam pred vratarjem Rozmanom, a ga ni znal premagati. Za zapravljeno priložnost so bili gosti kaznovani v 90. minuti, ko je po podaji Geriča edini zadetek na tekmi z lepim diagonalnim strelom dosegel Rendulič.