18.58

8 let, 5 mesecev

Sreda, 9. 4. 2008, 18.58

Interblock uspešen tudi v Ajdovščini

Nogometaši Primorja so v 27. krogu Prve Lige Telekom Slovenije izgubili proti Interblocku z 0:2 (0:1).

V Ajdovščini sta se srečali ekipi, ki sta v zadnjem času v povsem različni formi. Rdeče-črni so vse bližje bojem za obstanek v ligi, medtem ko se Interblock vse bolj spogleduje z vrhom lestvice. Toda kljub nedavnima skalpoma Maribora in Domžal je bilo razmerje moči v Ajdovščini bistveno v korist predzadnjega Primorja, ki pa ni znalo najti poti žogi v mrežo. Na drugi strani pa so se izbranci Dragana Skočića še enkrat več izkazali z učinkovitostjo in iz dveh protinapadov dvakrat zatresli mrežo Neneziča.

Oslabljeni Ljubljančani

Gosti so sicer nastopili nekoliko oslabljeni, saj so manjkali kaznovani Rendulić, Zeljković in Jelečević, zato se je Skočić odločil za bolj obrambno postavitev. Po pričakovanju so imeli žogo več v svojih nogah Primorci, ki so takoj dvakrat zapretili prek Šaranovića, a je slednji le ogrel dlani vratarja Rozmana.

Če za gostitelje velja, da so bili kljub zajetni posesti žoge bolj ali manj nenevarni, pa je bilo povsem nasprotno z Interblockom. Ko je ta prišel na ajdovsko polovico, je bilo vedno nevarno pred vrati gostiteljev. Tako se je prehitri Jolić v 27. minuti znašel v prepovedanem položaju, štiri minute kasneje pa je Raković podal z desne strani, neovirani Jolić pa je z osmih metrov žogo z nogo poslal pod prečko.

Po prejetem zadetku so Ajdovci nekoliko več poskušali, po samostojnem prodoru je na primer močno sprožil Mlakar, žoga pa švignila mimo desne vratnice. Poskusil je tudi Džuzdanović, a je meril naravnost v vratarja gostov. V priložnosti se je spet znašel tudi Šaranović, a mu iz ugodnega položaja ni uspelo ogroziti ljubljanskih vrat.

Jalovi napadi Ajdovcev

Z vstopom Kosmača in Škerjanca je igra gostiteljev postala bolj napadalna, konstantno so oblegali ljubljanski kazenski prostor, toda izrazite priložnosti si niso priigrali. Ponovila se je slika iz prvega polčasa, saj so gosti prvi prehod na ajdovsko polovico kronali z zadetkom za 2:0. Po kotu so Ajdovci žogo izbili do Zavrla, ki je s pomočjo vratnice z devetih metrov zadel.

Tudi v nadaljevanju so imeli nogometaši Primorja jalovo premoč, gosti pa so bili sila nevarni v protinapadih. Pri tem je prednjačil Jolić, ki je poskusil dvakrat. Bolj ko se je tekma bližala koncu, manj naboja je bilo v ajdovskih nogah. Džuzdanović je sicer nastreljal Zavrla, prosti strel Teinovića pa je vratar Rozman obranil.