4 leta, 10 mesecev

Inter Milano

Četrtek, 22. 12. 2011, 10.05

Inter ujel zmagoviti niz (video)

Nogometaši Interja so sklenili leto 2011 s četrto zaporedno zmago in petim mestom na razpredelnici. Ranierijeva četa je s 4:1 premagala Lecce, za vodilnim Milanom pa zaostaja osem točk.

Začetek srečanja ni potekal po Interjevih notah. Gostitelji so v pičlih desetih minutah kar štirikrat zatresli okvir vrat, za nameček pa je Luis Muriel v 20. minuti popeljal goste v vodstvo. Kolumbijec je osmešil brazilski del Interjeve obrambe (Maicon, Lucio in vratar Julio Cesar), a so nato navijači ''črno-modrih'' le prišli na svoj račun. Za izenačenje je poskrbel italijanski reprezentant Giampaolo Pazzini, ki je odločil tudi kvalifikacijsko srečanje med ''azzurri'' in Slovenijo v Firencah, v drugem polčasu pa je Inter povsem nadigral goste in se razveselil četrte zaporedne zmage. S 26 točkami bo prezimil na petem mestu, naslednjo tekmo pa bo odigral 7. januarja, ko bo njegov tekmec Parma.