16.34

Juventus Lazio Napoli Roma

Četrtek, 16. 8. 2012, 16.34

Iličić petič v polno, Handanović rešil Inter

V 22. krogu serie A je Josip Iličić zadel za Palermo, ki je remiziral proti Cagliariju z 1:1. Igral je tudi Jasmin Kurtić. Inter je remiziral proti Torinu.

Tako Bojan Jokić kot tudi Boštjan Cesar sta pri presenetljivi zmagi Chieva nad Laziem v Rimu sodelovala vso tekmo. Edini gol za nogometaše iz Verone je zabil Alberto Paloschi v 61. minuti, ki je nasprotnikovega vratarja premagal po tem, ko je prišel do žoge po strelu Jokića, ki je končal v prečki. Luka Krajnc ni kandidiral za moštvo Genoe, ki je remizirala v gosteh pri vodilnemu Juventusu z 1:1.

Rene Krhin je za Bologno, ki je doma remizirala proti Romi s 3:3, igral od 64. minute. Josip Iličić je zadel za vodstvo Palerma v gosteh pri Cagliariju v 30. minuti, na igrišču pa bil do 70. minute. Žal so domači v zadnji minuti prišli do izenačenja in Palermu odščipnili pomembni dve točki v boju za obstanek. Pri gostih je spet 90 minut igral tudi Jasmin Kurtić.

V zadnji tekmi kroga je Samir Handanović z Interjem gostil Torino, pri katerem je Valter Birsa igral v zadnjih 20 minutah. V sodnikovem podaljšku so imeli gostje priložnost za zmago, a je Handanović obranil strel in poskrbel, da so Milančani osvojili točko. Vid Belec je bil na klopi Interja.

18 - Cavani (Napoli) 15 - El Shaarawy (Milan) 14 - di Natale (Udinese) 11 - Osvaldo (Roma) 10 - Klose (Lazio), Lamela (Roma), Pazzini (Milan), Lamela (Roma) ... 5 - Iličić (Palermo) ...