30. 11. 2007,
22.04

Petek, 30. 11. 2007, 22.04

HSV brez težav, potop Austrie

Austria Milenka Ačimoviča in Saša Fornezzija je v 3. krogu skupinskega dela pokala UEFA morala v gosteh priznati premoč Helsingborgu.

Slovenski reprezentant Mišo Brečko je spremljal tekmo v Hamburgu na klopi za rezervne igralce, na gostovanju na Švedskem pa sta v ''vijoličnem'' dresu vseh 90 minut nastopila Milenko Ačimovič in Sašo Fornezzi. Slednji je v prvem polčasu ohranil mrežo nedotaknjeno, v nadaljevanju pa je obramba Dunajčanov popustila do te mere, da so gostje iz avstrijske prestolnice prejeli tri zadetke.

V skupini F sta papirnata favorita Bayern in Bolton osvojila le točko. Bavarci so na gostovanju pri Bragi imeli ''v žepu'' zmago le 19 minut, angleški prvoligaški klub pa si je pred domačimi gledalci izboril pot do neodločenega rezultata šele v sodnikovem podaljšku. Hapoel Tel-Aviv je v skupini G v predmestju Madrida presenetljivo odpravil Getafeja, druga tekma v omenjeni skupini pa je postregla z neverjetnim preobratom Tottenhama, ki je po prvem polčasu gledal v hrbet gostom iz Aalborga z rezultatom 0:2. Londončanom je že v prvi minuti nadaljevanja vlil upanje ''nedavni'' znanec celjskega občinstva Dimitar Berbatov.

''Krvnik'' Domžal v drugem predkrogu lige prvakov - zagrebški Dinamo - je izgubil v gosteh pri Brannu iz Bergna. Za branilca hrvaškega naslova je bila usodna izključitev Gordona Schildenfelda v 45. minuti. Do takrat so bili ''modri'' boljši tekmec, nato pa so aktualni norveški prvaki izkoristili številčno prednost in se veselili treh novih točk. Prihodnji teden bo na štadionu gostoval nemški HSV. Najvišje zmage dneva so dosegli Hamburger SV, Galatasaray (v gosteh pri grškem Panioniosu) in Helsingborg. Vsi trije smo zmagali s 3:0.

Pokal UEFA (skupinski del), 3. krog

Skupina A

Četrtek: Zenit St. Peterburg : Nürnberg 2:2 (0:1) Pogrebnjak 76., Ionov 79.; Charisteas 26., Benko 83.

AZ Alkmaar : Larissa 1:0 (0:0) Dembele 77.; R.K.: Kotsios 84./Larissa

Lestvica: 1. Everton 2 tekmi - 6 točk 2. Zenit 3 - 5 3. AZ 2 - 4 4. Nürnberg 2 - 1 5. Larissa 3 - 0

Skupina B

Četrtek: Lokomotiv Moskva : Köbenhavn 0:1 (0:0) Nordstrand 62./11-m; R.K.: Spahić 88./Lokomotiv

Atletico Madrid : Aberdeen 2:0 (1:0) Forlan 45./11-m, Langfield 61./ag.

Lestvica: 1. Panathinaikos 2 tekmi - 6 točk 2. Atletico Madrid 2 - 4 3. Köbenhavn 2 - 3 4. Lokomotiv Moskva 3 - 2 5. Aberdeen 3 - 1

Skupina C

Četrtek: IF Elfsborg : Mlada Boleslav 1:3 (1:0) M. Svensson 31.; Taborsky 68., Mendy 79., Vorisek 90.

AEK Atene : Fiorentina 1:1 (1:1) Balzaretti 34./ag.; Osvaldo 29.

Lestvica: 1. Fiorentina 3 tekme - 5 točk 2. Villarreal 2 - 4 3. Mlada Boleslav 2 - 3 4. AEK 2 - 2 5. Elfsborg 3 - 1

Skupina D

Četrtek: Hamburger SV : Rennes 3:0 (1:0) van der Vaart 39., Choup-Moting 84., Zidan 90./11-m

Brann Bergen : Dinamo Zagreb 2:1 (1:0) Bjarnason 45., Bakke 72.; Vukojević 48.; R.K.: Schildenfeld 45./Dinamo Zagreb

Lestvica: 1. HSV 2 tekmi - 6 točk 2. Basel 2 - 4 3. Brann 3 - 4 4. Dinamo Zagreb 2 - 1 5. Rennes 3 - 1

Skupina E

Četrtek: Sparta Praga : Spartak Moskva 0:0

Zürich : Toulouse 2:0 (1:0) Tihinen 42., Araujo 69.

Lestvica 1. Zürich 2 tekmi - 6 točk 2. Spartak Moskva 2 - 4 3. Sparta 3 - 4 4. Bayer Leverkusen 2 - 3 5. Toulouse 3 - 0

Skupina F

Četrtek: Braga : Bayern München 1:1 (0:0) Linz 66.; Klose 47.

Bolton : Aris Solun 1:1 (0:1) Giannakopoulos 90.; Toni 44.

Lestvica: 1. Bayern 3 tekme - 5 točk 2. Aris 2 - 4 3. Bolton 3 - 3 4. Braga 2 - 2 5. Crvena zvezda 2 - 0

Skupina G

Četrtek: Getafe : Hapoel Tel Aviv 1:2 (0:2) Hernandez 90./11-m; Badir 5., Dego 31.

Tottenham : Aalborg 3:2 (0:2) Berbatov 46., Malbranque 51., D. Bent 66.; Enevoldsen 2., Risgard 37.

Lestvica: 1. Tottenham 3 tekme - 6 točk 2. Anderlecht 2 - 4 3. Getafe 2 - 3 4. Hapoel Tel Aviv 3 - 3 5. AaB 2 - 1

Skupina H

Četrtek: Panionios : Galatasaray 0:3 (0:0) Calik 50., Song 63./11-m, Sükür 82.; R.K.: Makos 64./Panionios

Helsingborg : Austria Dunaj 3:0 (0:0) Skulason 47., Omotoyossi 66., 70.

Lestvica 1. Helsingborg 3 tekme - 7 točk 2. Bordeaux 2 - 6 3. Galatasaray 3 - 3 4. Panionios 2 - 1 5. Austria Dunaj 2 - 0