9.07

8 let, 5 mesecev

Ponedeljek, 14. 7. 2008, 9.07

Hitra predaja Ajdovcev v Velenju

Nogometaši Rudarja iz Velenja so v zadnji pripravljalni tekmi pred začetkom prve slovenske lige ugnali goste iz Ajdovščine s 3:1.

Izbranci Marijana Pušnika so tri dni po visoki zmagi nad kranjskim Triglavom (6:3 v Tenetišah - dva zadetka je dosegel Omladič) ter štiri po tesnem porazu proti Interju iz Zaprešića (0:1 v Bakovcih) odigrali še zadnjo prijateljsko tekmo pred pričetkom tekmovalne sezone 2008/09 v prvi slovenski ligi. Pred domačim občinstvom v Velenju so v soboto s 3:1 odpravili ''kolege'' iz najvišjega slovenskega klubskega razreda iz Ajdovščine.

Na semaforju v štadionu Ob jezeru se je že po 24 minutah izpisal rezultat 3:0 v korist za gostitelje, napadalec Primorja Nace Kosmač pa je v drugem polčasu s častnim zadetkom postavil končni rezultat 3:1. Pri Rudarju zaradi lažje poškodbe ni kandidiral za nastop Denis Grbič.

Selimi v dresu Ajdovcev

Trener Velenjčanov se je odločil za naslednjo začetno postavo: Jahič, Jeseničnik, Sulejmanovič, Cipot, Dedič, Tolimir, Kolsi, Junuzović, Mujakovič, Trifkovič, Mujanovič, v nadaljevanju pa so zaigrali še Savić, Mijatovič, Kraljevič, Omladič, Pokleka, Golob in Prašnikar, medtem ko je prvi strateg Ajdovcev Pavel Pinni od prve minute ponudil priložnost naslednjim igralcem: Nenezič, Džuzdanovič, Ostojič, Kalin, Šaranović, Selimi (v četrtek je 23-letni Švicar Nedzbedin Selimi z albanskimi koreninami sklenil pogodbo s Primorjem), Panikvar, Škerjanc, Krstič, Hadžič in Mlakar. V drugem polčasu so na igrišče stopili še Cvijanovič, Serdarević, Tomažič, Kosmač in Vidic.