francosko prvenstvo Monaco PSG Robert Berić Denis Petrić

Nedelja, 19. 2. 2017, 22.55

Francosko prvenstvo, 26. krog

V sredo je razbil Barcelono, tokrat si je PSG privoščil velik spodrsljaj

Lucas Moura | Foto Reuters

Monaco je na vrhu lestvice francoskega prvenstva, čeprav je v petek le remiziral proti Bastii, ohranil prednost treh točk pred najbližjima zasledovalcema, saj si je PSG le nekaj dni za tem, ko je v ligi prvakov s 4:0 razbil Barcelono, privoščil spodrsljaj in le remiziral doma proti Toulousu.

Mario Balotelli si je pri zmagi Nice pri Lorientu prislužil neposreden rdeč karton, potem ko je v drugem polčasu po enem izmed dvobojev z nasprotnikovim nogometašem, po katerem sodnik ni piskal prekrška, okrcal glavnega delivca pravice. Nica je kljub temu, da je bila v zaključku tekme številčno oslabljena, zmagala.

Denis Petrić je sedel na klopi Angersa, ki je doma odpravil Nancy in prišel do pomembnih točk v boju za obstanek.

Robert Berić je med tednom zaigral za Saint Etienne v ligi Europa na tekmi proti Manchester Unitedu na Old Traffordu (0:3) in se vrnil po dvomesečni odsotnosti zaradi manjše operacije kolena. Zaigral je tudi tokrat, ko je s soigralci gostoval pri Montpellieru in izgubil z 1:2. Tudi tokrat je v igro prišel v drugem polčasu.