20. 12. 2017,
22.47

6 let, 4 mesece

Thermometer Blue 0,30

francosko prvenstvo PSG Caen Jan Repas Rene Krhin Denis Petrić Guingamp Nantes Monaco

Sreda, 20. 12. 2017, 22.47

Francosko prvenstvo, 19. krog

Repas s klopi videl mojstrovino Urugvajca, Krhin spet zmagal #video

Edinson Cavani | Foto Reuters

V 19. krogu francoskega prvenstva Jan Repas ni dobil priložnosti za igro pri Caenu, ki je z 1:3 izgubil v gosteh pri vodilnem PSG. Rene Krhin je zaigral za Nantes, ki je prišel do nove zmage (1:0) v gosteh pri Amiensu. Poškodovani Denis Petrić je videl zmago Guingampa nad Saint Etiennom.

Jan Repas, ki je v zadnjem času vseskozi igral v začetni enajsterici Caena, je tokratno gostovanje pri zvezdnikih PSG v Parizu presedel na klopi in imel kaj videti. V prvem polčasu je za vodstvo Parižanov z 1:0 zadel Edinson Cavani. Urugvajec je s tem golom postal prvi nogometaš v letošnjem letu s 50 goli v klubski majici. Jubilejni gol je najboljši strelec prve francoske lige dosegel na spektakularen način. Potem so zvezdniki PSG zabili še dva gola, Caen pa je do tolažilnega gola prišel tik pred koncem tekme in se moral zadovoljiti z remijem.

Rene Krhin, ki je zaigral prvič po poškodbi, zaradi katere ga na igrišču ni bilo mesec in pol, je od 66. minute igral za Nantes, ki je z 1:0 zmagal v gosteh pri Amiensu in je zdaj na visokem petem mestu.