22.57

1 leto, 6 mesecev

Thermometer Blue 1,79

1

Angers Miha Blažič Ligue 1 francosko prvenstvo Kylian Mbappe Kylian Mbappe Lionel Messi Lionel Messi PSG

Sreda, 11. 1. 2023, 22.57

Francosko prvenstvo, 18. krog

Messi se je vrnil v Pariz in zadel

1

Lionel Messi, PSG | Lionel Messi se je po osvojitvi naslova svetovnega prvaka z Argentino vrnil v Pariz. | Foto Reuters

Francoski prvoligaški klubi so danes odigrali tekme 18. kroga. Vodilni PSG, ki je v prejšnjem krogu brez nekaterih največjih zvezdnikov izgubil proti Lensu (1:3), je z 2:0 premagal Angers. Na Parku princev je zaigral tudi slovenski reprezentant Miha Blažič in se soočil z argentinskim zvezdnikom Lionelom messijem. Ta je za Parižane zaigral prvič po SP 2022. Pred srečanjem je dobil posebno nagrado svojega kluba, v 72. minuti tekme je zabil gol. PSG je zmagal z 2:0.

Monaco Rodez
Sportal Monaco in Nice presenetljivo izpadla, Reims in Toulouse zadela sedmico

Ko je argentinski superzvezdnik pri 35 letih uresničil sanje in v Katarju z gavči postal svetovni prvak, je v domovini tanga sledilo večtedensko rajanje. Vodstvo PSG je Lionelu Messiju omogočilo dvotedenski počitek, prejšnji teden pa se je najboljši igralec SP 2022 vrnil v Pariz in se priključil treningom. Za pokalno tekmo proti Chatearouxu (3:1) še ni prišel v poštev, danes pa je zaigral proti Angersu. Pred srečanjem mu je klub pripravil posebno čestitko za zadnje dosežke na svetovnem prvenstvu, na Parku princev je odmeval gromek aplavz.

PSG je zmagal z 2:0. Prvi gol na tekmi je že v peti minuti tekme zabil 20-letni francoski napadalec Hugo Ekitike. Končni izid je v 72. minuti postavil prav Lionel Messi, pri obeh golih pa je asistiral branilec Nordi Mukiele

Za Angers je vseh 90 minut tekme odigral slovenski reprezentant Miha Blažič in porumenel v 89. minuti zaradi spotikanja, pri gostiteljih pa je spet manjkal najboljši strelec Kylian Mbappe.