francoski pokal Saint Etienne PSG

Petek, 24. 7. 2020, 23.10

Francoski pokal, finale

PSG dobil pokal in izgubil Mbappeja? #video

Neymar | Veselje Brazilca Neymarja po zadetku, ki je PSG prinesel novo lovoriko.  | Foto Reuters

Veselje Brazilca Neymarja po zadetku, ki je PSG prinesel novo lovoriko.

Stade de France v Parizu je bil v petek zvečer prizorišče prve uradne nogometne tekme na najvišji ravni v Franciji po več kot štirih mesecih. V finalu tamkajšnjega pokala je PSG pričakovano, a precej na tesno z 1:0 premagal Saint Etienne in še 13. v zgodovini kluba osvojil to pokalno lovoriko.

Edini gol na tekmi je že v 14. minuti zabil Brazilec Neymar, ki bo imel skupaj s soigralci že čez teden dni priložnost za nov naslov in trojček. Francoske državne in po novem tudi pokalne prvake namreč čaka še finale ligaškega pokala proti Lyonu.

Skorajda zagotovo pa Parižani na tej tekmi ne bodo mogli računati na svojega mladega zvezdnika Kyliana Mbappeja, ki jo je v prvem polčasu skupil ob grobem prekršku Loica Perrina, po katerem si je izkušeni kapetan Saint Etienna v 30. minuti prislužil neposreden rdeč karton.

Grd prekršek Perrina:

Mbappe si je poškodoval gleženj in zapustil igrišče, ob koncu tekme pa se je s pomočjo bergel vrnil iz garderobe in si zaključek finala ogledal ob igrišču. Koliko časa bo odsoten francoski čudežni deček, za zdaj še ni jasno. Prva četrtfinalna tekma PSG proti Iličićevi Atalanti bo na sporedu že 12. avgusta.

Tekma je bila zelo živčna, ob rdečem je glavni sodnik pokazal še deset rumenih kartonov, že v prvem polčasu kar osem.