12.21

8 let, 2 meseca

Sreda, 28. 11. 2007, 12.21

Festival zadetkov pripadel Livarju

Nogometaši Livarja so v 17. krogu Prve Lige Telekom Slovenije premagali Dravo s 4:2 (2:2).

Ptujčani so sicer dobro začeli tekmo v Ivančni Gorici, saj so že v sedmi minuti povedli, ko se je Sahiti po prostem strelu najbolje znašel v kazenskem prostoru domačinov in zabil za 1:0. Gostitelji so se po "hladnem tušu" pobrali in zaigrali bolj podjetno, nekajkrat je poskusil Božičič, a brez uspeha, v 13. minuti pa je Karapetrovičevo podajo v lastno mrežo preusmeril Prejac.

Po izenačujočem zadetku je imel Bošnjak novo priložnost za Dravo, a je njegov strel v 30. minuti Savić obranil. Zato pa je bil v 39. minuti uspešnejši Sahiti, ki je bil spet najspretnejši v kazenskem prostoru in Ptujčane spet povedel v vodstvo. A to niti tokrat ni dolgo zdržalo, saj je tik pred koncem polčasa Božičič zadel za 2:2.

Tudi v drugem delu je približno 800 gledalcev spremljalo dokaj razburljiv nogomet, v katerem pa so imeli več uspeha Dolenjci. Že v 49. minuti je Kremenovič učinkovito dokončal akcijo Agiča in Adilovića, istemu igralcu je v 57. minuti novo veselje preprečil Murko, kljub temu pa je končni izid postavil prav Kremenovič, ki je zadel z 18 metrov v 75. minuti.

Nekaj obetavnih akcij je izpeljala tudi Drava, toda Tisnikar in Kmetec nista našla poti žogi v mrežo. Prav ob koncu bi Adilović lahko še povišal prednost Livarja, a je bil Murko v dvoboju iz oči v oči bolj priseben.