Radamel Falcao Monaco

Sobota, 2. 8. 2014, 20.03

Falcao se je vrnil po pol leta

Po pol leta odsotnosti zaradi poškodbe kolena se je v moštvo francoskega nogometnega prvoligaša Monaca vrnil kolumbijski zvezdnik Radamel Falcao.

Napadalec je na prijateljski tekmi proti Valencii v Londonu, ki se je končala z rezultatom 2:2, odigral 18 minut. Kolumbijec si je strgal kolenske vezi levega kolena 22. januarja, zaradi poškodbe je izpustil tudi letošnje svetovno prvenstvo. V tednih pred prvenstvom v Braziliji so za njegovo usodo molili milijoni kolumbijskih navijačev, a je bila poškodba prehuda.

Osemindvajsetletnik je odigral zadnjih 18 minut tekme, ko je zamenjal Dimitarja Berbatova, na nasprotni gol pa ni sprožil nobenega strela.

"Falcao je igral 20 minut, s katerimi je prebil led. To je normalno, saj šest mesecev ni igral," je po tekmi dejal trener Monaca Leonardo Jardim in dodal: "Igral je dobro. Zanj je nujno, da je malo igral, saj lahko v prihodnje začne od prve minute. Bomo videli, če lahko jutri proti Arsenalu odigra 60 ali 45 minut."