NK Triglav NK Beltinci ND Gorica NK Aluminij Druga liga

Nedelja, 27. 10. 2024, 16.44

Druga liga, 12. krog

Gorica po zmagi v Ljubljani spet vodi v 2. SNL

finale pokala ND Gorica Luka Marjanac | Gorica je v Ljubljani premagala Ilirijo. | Foto www.alesfevzer.com

Gorica je v Ljubljani premagala Ilirijo.

Nogometaši Gorice so v 12. krogu 2. slovenske lige v gosteh v Ljubljani premagali Ilirijo 1911 in spet zasedli vrh lestvice. V boju za vrh pa je spodrsnilo Triglavu, ki je izgubil z 0:1 v Tolminu. Bilje so gladko s 3:0 odpravile Dravo.

Še neporažena Gorica je pričakovano osvojila poln izkupiček v Ljubljani, junak tekme je bil Luka Marjanac z dvema zadetkoma. Triglav, ki na tretjem mestu za Gorico zaostaja za štiri točke, je v Tolminu pokleknil po tem, ko je njegovo mrežo zatresel izkušeni branilec Aris Zarifović v 50. minuti. Bilje je brez težav opravilo z Dravo, ključni mož pa je bil Kenan Hadžiavdić z dvema goloma.

V petek je drugouvrščeni Aluminij tri točke osvojil po zmagi proti Beltincem z 2:1, ima pa 26 točk oziroma dve manj od Gorice. Kidričani so tri točke osvojili po preobratu. V prvem polčasu so namreč Beltinci povedli v 15. minuti po golu Divina Ikenne. Še pred polčasom je izenačil Jaka Domjan (40.), odločilni zadetek pa je v 85. minuti dosegel Barnabas Tanyi.

Jadran iz Dekanov je z 2:0 premagal Rudar Velenje, oba gola pa je dosegel Filip Pobi. Kety Emmi&Impol Bistrica je v gosteh z 2:0 ugnala Krko in začasno napredovala v prvo polovico uvrščenih na lestvici. Pod zadetka se je podpisal Stanislav Krapuhin.

V nedeljo so nogometaši sežanskega Tabora v gosteh z 2:0 odpravili zadnjeuvrščeni Slovan in znova skočili na četrto mesto lestvice. Na šesto pa je prišlo Brinje Grosuplje, ki je prav tako z 2:0 v gosteh ugnalo Dravinjo.