Druga liga NK Triglav NK Ankaran NK Brda NK Brežice NK Dob NK Zarica Kranj NK Zavrč NK Krka NK Veržej NK Drava Ptuj

Sobota, 22. 10. 2016, 23.43

Druga liga, 12. krog

Triglav še drugič zapored brez zmage, Dob se bliža

Zarica | Foto Žiga Zupan/Sportida

Vodilni Triglav je v 12. krogu 2. SNL po izjemnem nizu (deset zaporednih zmag) še drugič zapored ostal brez zmage. Na domačem igrišču se je razšel brez zadetkov v dvoboju s Farmtech Veržejem, zato pa je Roltek Dob s 3:1 premagal Ankaran Hrvatine in se vodilnim Kranjčanom približal na štiri točke zaostanka.

Nogometaši Roltek Doba so vse tri zadetke v derbiju kroga proti Ankaran Hrvatinom dosegli v prvem polčasu, ko je bil dvakrat zapored uspešen Rok Kidrič, za goste je znižal Matija Komljenović, končni izid pa je že v 39. minuti postavil Ervin Grvala.

V Kranju in Brežicah, kjer so gostovala Brda, gledalci niso videli zadetkov, kar tri pa so v drugem polčasu videli na Ptuju, vse tri v mreži gostov iz Zarice. Na zadnji tekmi 12. kroga med Zavrčem in Krko, lanskoletnima prvoligašema, so se zmage veselili gostje. Z golom Alena Kranjca so sicer povedli domačini, toda z dvema goloma, uspešna sta bila Danijel Dežmar in Davidom Tijanićem, so se Novomeščani domov vrnili z vsemi tremi točkami.