19.42

8 let, 5 mesecev

Nedelja, 6. 4. 2008, 19.42

Dravi se je v tretje le izšlo

Nogometaši Drave so v 26. krogu PrveLige Telekom Slovenije na Ptuju s 3:1 (0:0) premagali Livar. Po dveh zaporednih porazih proti ekipi iz Dolenjske so tako v tej sezoni le občutili sladkost zmage.

V derbiju ekip s spodnjega dela prvenstvene razpredelnice so nogometaši ptujske Drave brez kaznovanega Kronavetra in poškodovanega Bošnjaka slavili zasluženo zmago nad zadnjeuvrščenim Livarjem ter se z novimi tremi točkami končno otresli devetega mesta.

V prvem polčasu gledalci niso videli zadetka, zato pa je dvakrat za razburjenje poskrbel domači napadalec Kmetec. Najprej v deseti minuti, ko je zatresel prečnik, ter dve minuti pozneje, ko je iz bližine streljal preko gostujočih vrat.

Drugi polčas postregel s štirimi zadetki

Nadaljevanje srečanja je bilo vsekakor bolj zanimivo, saj so gledalci videli štiri zadetke in predvsem hitrejšo igro. V 48. minuti je prvi zapretil Karapetrović, vendar pa je njegov strel iz bližine zletel preko vrat Drave. Ptujčani so v 53. minuti po lepi akciji celotnega ptujskega napada povedli.

Predložek z desne strani je poslal Kelenc, na mestu pa je bil domači kapetan Emeršič in žogo iz bližine potisnil v mrežo. Tudi gostje v polju niso igrali tako slabo in nekajkrat zapretili s streli od daleč, vendar niso bili uspešni.

Pritisk Drave

Pet minut pozneje je Zilić po podaji temnopoltega Oguja streljal "iz prve" in z močnim strelom zadel prečnik. Bolj se je srečanje bližalo koncu, bolj je Drava pritiskala. V 78. minuti pa ji je le uspelo povišati vodstvo. Tokrat je bil podajalec z leve strani Kmetec, Zilić pa je zadel. Pet minut pred koncem so domači nogometaši po strelu Grbca dosegli še tretji zadetek. Gostje pa so v sodnikovem podaljšku dosegli častni gol, ko je bil iz prostega strela z okrog 25 metrov uspešen Perme.