19.37

8 let, 5 mesecev

Sreda, 7. 5. 2008, 19.37

Drava v neugodnem položaju po porazu v Lendavi

Nogometaši Nafte so v Lendavi v 32. krogu Prve Lige Telekom Slovenije premagali ekipo Drave z 1:0 (1:0).

Po porazu v Domžalah v minulem krogu se v lendavskem taboru nadaljuje uspešen niz nabiranja točk. Tokrat so nogometaši Nafte ugnali ekipo Drave, kar je skupno že 13. osvojena točka v sedmih krogih odkar je moštvo iz Lendave prevzel trener Damir Rob. Prekmurci so na prvenstveni lestvici zadržali šesto mesto in naredili nov pomemben korak k obstanku.

Vaš in Repina za zmago Lendavčanov

Gostje so začeli bolj podjetno in v osmi minuti je nevarni Kelenc ušel Zemljiču, a je iz težkega položaja z desne strani zadel zunanji del mreže. Nafta je odgovorila z dvema napadoma; Repina je v deveti minuti streljal s kakšnih 14 metrov, nezanesljivi Murko pa je s težavo odbil žogo v kot. Le dve minuti pozneje je Trenevski v kazenskem prostoru gostov idealno odigral do Seböka, ki pa je presenečen slabo zadel žogo in priložnost je splavala po vodi. Mujakovič je nato v 21. minuti silovito streljal z 12 metrov, Murku pa je uspelo žogo odbiti v polje. V 32. minuti je Marko Kmetec zgrešil nemogoče, ko je po predložku z leve strani zgrešil žogo, čeprav je bil sam pred nasprotnim golom. Minuto pred koncem prvega dela je Vaš z leve strani poslal uporaben predložek v sredino, Repina je mojstrsko reagiral, spremenil smer žogi, ki se je dotaknila leve vratnice in končala v mreži.

V nadaljevanju je Bošnjak že v 47. minuti ogrel dlani vratarja Kuzme, nato pa so znova prišli do izraza domači napadalci. Odgovorili so z dvema napadoma, v katerih so dobili zračne dvoboje, a žoga ni našla poti v ptujsko mrežo. V 63. minuti se je težje poškodoval domači vratar Kuzma in prepustil svoje mesto Alešu Luku. Domači so imeli zadnjo priložnost štiri minute pred koncem, ko je po poskusu Seböka z razdalje Murko žogo odbil v kot. Zadnjo priložnost na tekmi pa so v sodnikovem podaljšku zapravili gostje preko Prejca in Nafta je vknjižila tri nove pomembne točke.