7 let

Torek, 3. 6. 2008, 22.16

7 let

Drava obstala v družbi najboljših

V PrviLigi Telekom Slovenije je razrešena še zadnja neznanka. Obstanek v prvoligaški konkurenci so si zagotovili nogometaši Drave, ki so v kvalifikacijah s skupnim izidom 2:1 premagali Bonifiko.

Na prvi tekmi - ta se je zaradi nepričakovanih zastojev na štajerski obvoznici začela z zamudo - so bili gostje s Primorske poraženi z 0:2. Ptujčani pa so si tako na krilih dvakratnega strelca Marka Drevenška zagotovili lepo prednost pred nedeljskim povratnim srečanjem.

Na nedeljski drugi tekmi kvalifikacij so Izolani že v tretji minuti srečanja zadeli za 1:0 - z bele točke je bill natančen Miroslav Lečić -, za nameček pa so gostje v 47. minuti ostali še z igralcem manj - rdeči karton si je prislužil kapetan Emil Šterbal. A domači do konca tekme niso več uspeli zatresti mreže Drave, zato si je ta s skupnim izidom 2:1 zagotovila obstanek v prvoligaški druščini.

Dodatne kvalifikacije za obstanek:

2. tekma, nedelja, 8. junij Bonifika : Drava 1:0 (1:0) Lečić 3./11m/; RK: Šterbal 47./Drava

1. tekma, sreda, 4. junij Drava : Bonifika 2:0 (2:0) Drevenšek 3., 18. Izjave po tekmi