20.08

8 let, 5 mesecev

Nedelja, 4. 5. 2008, 20.08

Dragocene točke Celjanov na Ptuju

Nogometaši Drave so v 31. krogu PrveLige Telekom izgubili proti MIK CM Celju z 1:2 (0:1).

Nogometaši ptujske Drave so ponovno razočarali svoje zveste privržence in prepustili točke Celjanom.

Gostitelji so pričeli poletno in imeli več od igre. Nekajkrat so skušali ogroziti zanesljivega celjskega čuvaja mreže Šelige, ki je bil vselej na pravem mestu. V 30. minuti pa so doživeli "hladen tuš", ko je Petričevič iz težkega položaja z desne strani popeljal Celjane v vodstvo.

Zadetek Haliloviča zmedel Ptujčane

Začetek drugega polčasa je prinesel končno odločitev o zmagovalcu. Urbanč je izvajal kot z leve strani, najvišji v skoku pa je bil Halilovič, ki je s strelom z glavo povišal na 2:0. Ptujčane je zadetek povsem zmedel, tako da v nadaljevanju niso uprizorili nobene resnejše akcije. Tri minute pred koncem pa so vendarle znižali, potem ko je Marko Kmetec dosegel svoj deseti gol v državnem prvenstvu.

V finišu tekme je le malo manjakalo, da bi Drava izenačila. Kronaveter je poslal uporaben predložek z leve strani, Horvatov strel pa je zletel tik mimo leve vratnice celjskega vratarja Šelige.