19.18

8 let, 5 mesecev

Nedelja, 7. 12. 2008, 19.18

Domžalska megla ni ponudila zmagovalca

Nogometaši Domžal in Nafte so se v 20. krogu PrveLige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 2:2 (1:2). Končni rezultat je z avtogolom v 73. minuti postavil branilec Lendavčanov Damjan Ošlaj.

Državni prvaki so na zadnji tekmi jesenskega dela prvenstva močno prevladovali na svoji zelenici, toda nezbranost ob koncu prvega polčasa jih je stala treh točk. Tako so se morali sprijazniti s tretjim zaporednim neodločenim izidom, ki jim pred nadaljevanjem prvenstva zadostuje le za šesto mesto.

Glede na prikazano so veliko bolj zadovoljni Lendavčani, saj so izkoristili praktično edini priložnosti na tekmi. Nova točka pomeni tretje mesto na lestvici in sedem točk zaostanka za vodilnim Mariborom.

Silovit začetek Domžal, preobrat Nafte

Domžalčani so silovito začeli zadnjo jesensko tekmo. Že v drugi minuti je po kotu malo mimo leve vratnice meril Elsner, le dve minuti zatem pa je akcijo na sredini začel Zatkovič in podal na levo stran do Apatiča, ki je žogo poslal v kazenski prostor. V njem se je dobro znašel Kirm in iz prve matiral lendavskega vratarja Luka. Gostitelji so bili blizu povišanja vodstva v 11. minuti, ko se je v ugodnem položaju za strel znašel nekdanji "naftaš" Benko, toda z roba kazenskega prostora je meril mimo desne vratnice Naftinih vrat.

Benko se je svojega nekdanjega moštva "usmilil" tudi v 21. minuti, ko je lepo podajo Aljančiča z glavo poslal naravnost v Lukovo naročje, ter še posebej v 36., ko se je po lepi Apatičevi podaji sam znašel pred Lukom, a žogo poslal mimo cilja. Sicer pa je bila druga polovica polčasa precej manj razburljiva. Če so Domžalčani vsaj poskušali z napadalnimi akcijami, pa je bila na drugi strani Naftina igra povsem brez repa in glave ter posledično brez priložnosti. Toda v 41. minuti so gosti najprej povsem nepričakovano prišli do izenačenja, ko je Bunc zadel neposredno iz kota, tri minute pozneje pa so še bolj nepričakovano povedli, ko je lepo akcijo in slabo posredovanje Brljaka unovčil Lo Duca.

Ošlaj premagal lastnega vratarja

V nadaljevanju sta ekipi zaigrali v slogu vremena. Domžalsko zelenico je prekrila megla, v njej pa se nogometaši niso najbolje znašli. To je vplivalo tudi na maloštevilne navijače v športnem parku, saj praktično niso imeli razloga vsaj za kakšen aplavz, ki bi jih pogrel v mrzlem vremenu. Šele v 67. minuti je Kirm poskusil od daleč, toda Luk ni imel veliko dela. Le dve minuti zatem pa je imel lendavski vratar veliko sreče, saj je Kirm zgrešil z desetih metrov.

Zato pa je Naftinega čuvaja mreže v 73. minuti premagal kar soigralec Ošlaj, ko je po kotu Domžal z glavo žogo preusmeril v gol in izid izenačil. Le tri minute pozneje je bil sam pred Lukom še Šturm, toda namesto novega vodstva je svoji ekipi priigral le kot. Pritisk gostiteljev se je stopnjeval, prvi bi ga lahko unovčil Šturm v 82. minuti, a je bil nenatančen z glavo. Upe po zmagi je pokopal Zatkovič, ki je v 85. minuti skušal izsiliti enajstmetrovko, namesto nje pa dobil še drugi rumen karton in predčasen odhod v slačilnice.