14.16

8 let, 2 meseca

Sreda, 28. 11. 2007, 14.16

Domžale in Zahora na vrhu

Nogometaši Domžal so v 12. krogu Prve Lige Telekom Slovenije premagali Livar z 2:1.

Prvaki so že po sedmih minutah upravičili vlogo favorita in povedli. Elsner je z desne strani poslal dolgo žogo na rob kazenskega prostora. Tam je Žeželj z glavo žogo pripravil Jankoviču, srbski napadalec je takoj sprožil in neubranljivo zadel zgornji levi kot gostujočih vrat. Pri gostih je bil uvodoma najbolj razpoložen Perme, ki pa je bil dvakrat nenatančen. Zato pa je bil toliko bolj zbran Zahora, ki je v 27. minuti podvojil vodstvo Domžal. V kazenski prostor Livarja je prodrl Aljančič in lepo podal do hrvaškega napadalca, ta pa je z enajstih metrov meril v daljši kot Livarjevih vrat.

V 31. minuti je od daleč nevarno streljal Žinko, tik pred koncem polčasa pa je najprej z roba kazenskega prostora Žeželj namučil Livarjevega čuvaja mreže Saviča, Jankovič pa je nekaj trenutkov zatem s 30 metrov močno sprožil in zatresel vratnico.

Takoj po začetku drugega polčasa je Perme, ki je že v uvodu tekme nekajkrat mešal štrene domačim branilcem, matiral Nemca v vratih Domžal. Agič je v kazenski prostor poslal nevarno podajo, Nemec je stekel na žogo, a je bil pred njim višji Perme, ki je žogo z glavo poslal v domžalsko mrežo. Ne enim ne drugim v naslednjih minutah ni uspelo izpeljati obetavnejše akcije, šele v 62. minuti je Zahora z glavo meril za las mimo gola Dolenjcev.

Isti igralec je tudi pet minut pozneje žogo poslal mimo vrat, le da je bil takrat nenatančen z nogo. Na drugi strani so gosti prek Božičiča po dolgem času ogrozili domžalska vrata, a tudi po njegovem strelu žoga ni hotela v mrežo. Domžalski nogometaši bi tekmo lahko dokončno odločili v svoj prid v 80. minuti, ko se je po kombinaciji Breziča in Peškarja sam pred Savičem znašel Žeželj, toda Livarjev vratar je z nogo preprečil zadetek.