16.43

8 let, 2 meseca

Sreda, 28. 11. 2007, 16.43

Domžale brez zavor

Nogometaši Domžal so v 6. krogu PrveLige Telekom Slovenije na krilih Daria Zahore povečali prednost pred zasledovalci na tri točke.

V Spodnji Šiški sta se v petek pomerila Interblock in Livar. Boljši so bili izbranci Dragana Skočića, ki so mrežo gostov zatresli kar petkrat.

Kot prvi je mrežo gostov načel Aleksandar Rodić, po dvakrat pa sta zadela Ivan Jolić in Ermin Rakovič. Livar je častni gol dosegel v 90. minuti.

Makedonski strateg Milko Djurovski je pričel zgodbo na mariborski klopi z remijem v Lendavi. Nafta je bila po zadetku madžarskega napadalca Jozsefa Seböka še 20 minut pred koncem tekme veliko bližje zmagi, a je nato v 72. minuti zadel v polno Dimitar Ivanov Makriev in postavil končni izid 1:1. Bolgar se je s petim zadetkom v tej sezoni povzpel na prvo mesto med najboljšimi strelci.

Koper je znova zapustil areno Petrol z dvignjenimi rokami. Po dveh zmagoslavjih v pokalu Hervis je tokrat v prvenstvenem dvoboju ugnal MIK CM Celje in končal niz neporaženosti čete Pavla Pinnija v tej sezoni. Edini zadetek na tekmi je dosegel član gostiteljev Gorazd Gorinšek, ki je v 16. minuti nesrečno zatresel lastno mrežo. Izbranci Slaviše Stojanoviča so v nedeljo kot prvi v tej sezoni sneli ''skalp'' Primorju na domačem igrišču v Ajdovščini. Za branilce naslova, ki so z novo zmago pobegnili najbližjemu zasledovalcu že na tri točke razlike, je bil dvakrat uspešen Hrvat Dario Zahora, ''rdeče-črni'' pa so končali dvoboj z desetimi možmi, saj je bil v 74. minuti izključen Matej Mlakar.

Na Ptuju sta ostali mreži nedotaknjeni vse do zadnje minute sodnikovega podaljška, ko je poskrbel za veselje privržencev Drave Argentinec s slovenskimi koreninami Javier Antonio Grbec.