22.26

8 let, 5 mesecev

Sobota, 17. 1. 2009, 22.26

Domžalčani v finalu premočni za Maribor

Zmagovalci druge izvedbe malonogometnega turnirja PrveLige Telekom Slovenije All Star v Lukni so Domžalčani, ki so bili v finalu boljši od Maribora.

Na turnirju je sodelovalo dvanajst ekip, razdeljenih v dve skupini. V finale se je s prvim mestom iz skupine A, s štirimi zmagami in enim razom proti Olimpiji, uvrstil Maribor. Aktualni jesenski prvaki državnega prvenstva so v četrtfinalu izločili branilce naslova Koprčane, v polfinalu pa po streljanju kazenskih strelov še večne rivale, igralce Olimpije.

Pot Domžal se je začela v skupini B, kjer so s tremi zmagami in enim porazom ter remijem z drugega mesta prebili med osem najboljših. V nadaljevanje turnirja so v četrtfinalu premagali Primorje in v polfinalu še HiT Gorico, ki je osvojila tretjo mesto.

Silovit začetek Domžal

Težko pričakovan finale s strani mariborskih navijačev v je trajal 2x20 minut. Bolje so začeli Domžalčani, ki so povedli že v drugi minuti preko kapetana Mitje Zatkoviča. Le nekaj trenutkov kasneje je izid povišal obetavni Amer Krcič, Zatkovič pa je v peti minuti po novem zadetku Zatkoviča povedel že s 3:0. Po vratnici Domžal preko Adnana Bešiča so Mariborčani vendarle znižali izid, med strelce pa se je vpisal David Tomažič Šeruga. Vijoličasti so v nadaljevanju vendarle prikazali igro, ki jih je krasila skozi turnir, in strela Volaša ter Pavloviča sta šla preko vrat Nejca Vidmarja.

Domžale, ki so nastopile predvsem z mladimi igralci, so znova izvedle lepo akcijo, ki jo je s tretjim zadetkom v 17. minuti realiziral Zatkovič. Kljub ne preveč prepričljivi igri je le dve minuti kasneje Rene Mihelič zadel za Maribor, v zadnji sekundi pa je Mihael Novak prestregel podajo na sredini igrišča in neoviran premagal Marka Raniloviča. Tako je bil končni izid prvega polčasa 5:2 v korist lanskih finalistov.

Maribor brez moči

Drugih polčas so bolje začeli gostitelji. Podajo Filekoviča je z močnim in natančnim strelom izkoristil Elvedin Džinič. Že v naslednjem napadu pa je Novak na zadel mariborsko vratnico. Prebudil se je tudi mariborski kapetan, Zoran Pavlovič, ki je bil najboljši posameznik svoje ekipe na turnirju in zadel za 4:5.

Vendar Domžalčanov to ni zmedlo in Jovan Vidović je prispeval deseti zadetek na tekmi. Pavloviča poizkus pa je v 30 minuti zaustavila vratnica. Sledila je minuta odmora na zahtevo Vlada Badžima, ki je očitno dobro dela njegovim varovancem, saj je zadel Džengis Čavuševič. Le nekaj trenutkov kasneje je Vidovič zatresel mrežo Maribora, za vodstvo Domžal z 8:4. Pet minut pred koncem tekme je Darko Milanič namesto vratarja v igro poslal dodatnega igralca v polju, kar je izkoristil Novak. V zaključku so padli še štirje zadetki. Za prepričljivih 12:5 sta v zaključku poskrbela še Marko Đokovič in Bešič v 39 minuti. Zadnji pa je za Maribor zadel še Dragan Jelič.

Tako je Badžim po Kopru do naslova popeljal še domžalske nogometaše.