23.16

8 let, 5 mesecev

Sobota, 19. 7. 2008, 23.16

Domžalčani do točk v režiji Kirma

Nogometaši Domžal, branilci naslova državnih prvakov, so v 1. krogu PrveLige Telekom Slovenije doma z 2:0 (2:0) premagali Primorje.

Maloštevilni gledalci so prvo akcijo, ki je zadišala po zadetku, videli že v drugi minuti dvoboja. Domžalčani so s hitrimi podajami preigrali nasprotnikovo obrambo po desni strani, Aljančič pa je nato prodrl proti kazenskemu prostoru in podal v sredino, kjer je pred Kirmom, najbolj nevarnim domačim igralcem, žogo v kot izbil Krstič. Gostje so prek Šaranovića in Kosmača odgovorili v deveti minuti, ko je bil slednji za las prekratek.

Naslednji resnejši poskus na tekmi je bil spet v režiji Kirma, ki pa je bil tokrat tudi uspešen in je v 22. minuti popeljal Domžalčane v vodstvo. Prvi zadetek v vratih Primorja pa je bil tudi plod nezbranosti ajdovske obrambe, saj je ta po hitro izpeljanem prostem strelu na sredini igrišča povsem pozabila na Kirma. Ta je sam prišel pred vratarja Neneziča, zvezni igralec Domžal in slovenske reprezentance pa je z mojstrskim strelom prelisičil tudi nasprotnega vratarja.

Kirm povišal vodstvo

V 35. minuti so domžalski navijači zahtevali enajstmetrovko, a je piščalka sodnika Čeferina po rokoborskem prekršku Hadžiča nad Benkom ostala nema. Čeprav je nekaj minut pred koncem prvega polčasa zadišalo po izenačenju, gostje so namreč prek Selimija, ki je po predložku na prvo vratnico za las streljal mimo vrat, so domači odšli na odmor s prednostjo. In to ne z 1:0, ampak z 2:0. Strelec je bil nihče drug kot Kirm. Slednji je tokrat izkoristil nekoliko slabše posredovanje Neneziča in žogo spretno poslal v prazno mrežo.

Igra na sredini igrišča

Primorci so v nadaljevanje krenili z večjo željo po zadetku, kar jih je pripeljalo do dveh priložnosti v 50. in 57. minuti. V obeh je bil v glavni vlogi Šaranović. Prvič se mu je po robu postavil vratar Nemec, drugič pa slabe gledališke predstave, ko je padel v nasprotnikovem kazenskem prostoru, glavni sodnik Čeferin ni označil za enajstmetrovko. Tudi v nadaljevanju ni prišlo do spremembe izida, do konca srečanja pa se je igra bolj ali manj odvijala na sredini igrišča.