20.23

8 let, 5 mesecev

Sobota, 3. 5. 2008, 20.23

Dober odgovor Domžalčanov

Nogometaši Domžal so v 31. krogu Prve Lige Telekom Slovenije premagali Nafto z 2:0 (1:0).

Domžalčani so pričakovano opravili svoje delo in še naprej držijo šest točk naskoka pred Koprom. Izbranci Slaviše Stojanovića so bili predvsem v prvem polčasu boljši tekmec, svojo premoč pa so tudi kronali z zadetkom. Maloštevilni domači navijači sicer s predstavo svojih ljubljencev kljub zasluženi zmagi niso mogli biti zadovoljni, toda v boju za ubranitev naslova so najpomembnejše točke in te so Domžalčani osvojili.

Benko zadel proti nekdanjemu klubu

Gosti so začeli kar podjetno, a gostitelji so kmalu začeli prevzemati vajeti igre v svoje roke in v 17. minuti so tudi povedli. Juninho je z desne strani lepo podal v kazenski prostor, kjer je našel nekdanjega člana Nafte Benka, ta pa je z glavo matiral gostujočega vratarja Kuzmo. Blizu senzacionalnega zadetka je bil nekaj minut zatem Janković, ki je lepo videl, da je Kuzma daleč od vrat. S polovice igrišča se je odločil za strel in le nekaj centimetrov je manjkalo, da bi se 30-letni Srb potegoval za nagrado "gol leta".

Lendavčani, ki so bili v teh trenutkih povsem nemočni, so bili še najnevarnejši prek Vassiljeva, a resne nevarnosti za domača vrata ni bilo. Sredi prvega dela je igra izgubila pravi ritem, kljub temu pa sta si - ob sicer številnih strelih domačih - v 33. in 36. minuti Hanžić in Juninho priigrala izjemni priložnosti. Toda ostalo je pri minimalnem vodstvu.

Brez Zahore, med strelci še Knezović

Trener gostov Damir Rob je z menjavami v drugem delu - ob polčasu je moral iz igre poškodovani Kuzma - dvignil igro svoje ekipe, ki je bila živahnejša, plod tega pa je bila tudi priložnost Lundra, ki je zatresel zunanji del domžalske mreže. Drugi gol na tekmi je napovedala priložnost Jankovića, ki je po podaji Benka prišel sam pred vratarja Luka, a bil pri zaključku nenatančen.

Ko se je igra spet umirila, pa so gostitelji potrdili zmago. V 84. minuti je Brezič izvedel kot, v gneči pa je eden izmed gostujočih branilcev zatresel okvir lastnih vrat. Odbito žogo sta skušala v mrežo zapored spraviti Benko in Stojanović, vendar je njuno namero preprečil Luk. Slednji pa je bil povsem brez moči ob strelu Knezovića z osmih metrov.