19. 12. 2007,
8.16

Sreda, 19. 12. 2007, 8.16

Dinamu se ni izšlo

V sredo in četrtek so bile odigrane prve tekme zadnjega kroga skupinskega dela nogometnega pokala UEFA. Nemška predstavnika sta napolnila mreže nasprotnikov. Dinamo izpadel.

Bayern München je zabil šest, Bayer Leverkusen pa pet golov. Sašo Fornezzi in Mile Ačimovič sta remizirala v gosteh pri Galataserayju.

V skupini F je Crvena zvezda še četrtič ostala brez točk. Nogometaši Brage so s tremi točkami napredovali. V Münchnu je blestel Luca Toni, ki je zabil kar štiri gole grškemu Arisu, dva pa sta prispevala še soigralca. Bavarci so kajpak napredovali, podobno pa velja tudi za Bolton.

Getafe je z zmago nad Anderlechtom osvojil prvo mesto v skupini G, napredovali pa so tudi Belgijci. Tottenham, ki se je prav tako uvrstil naprej, tokrat ni igral, medtem ko tekma med Hapoelom Tel Avivom in Aabom (1:3) ni imela pomena. V skupini H je bila dunajska Austria že pred tekmo proti Galataserayju brez možnosti za napredovanje, a v Carigradu vseeno osvojila točko in se dostojno poslovila od Evrope. Sašo Fornezzi in Mile Ačimovič sta igrala devetdeset minut, Turki pa so kljub spodrsljaju napredovali. Prvo mesto je osvojil Bordeaux, ki je v Grčiji premagal Panionis.

V četrtek sta se v poslastici pomerili vodilni ekipi skupine B Atletico Madrid in Panathinaikos. Slavili so domači iz madrida z golom Simaa v 90. minuti. Zagrebški Dinamo je prvo zmago iskal pri Rennesu in tako skušal ostati v igri za napredovanje. Ni mu uspelo.