3 leta, 2 meseca

Sebastjan Gobec Benjamin Verbič

Sobota, 5. 4. 2014, 19.12

Celjani z igralcem manj od 0:1 do 2:1

Nogometaši Celja so v 25. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Krko z 2:1 (0:1).

Pred obračunom sosedov z dna lestvice so bili v nekoliko boljšem položaju Celjani, ki so imeli na osmem mestu tri točke naskoka pred Dolenjci, a so slednji spomladi bolj razpoloženi in se pobirajo z dna, medtem ko Celje ni zmagalo že na osmih tekmah. Tokrat pa so se po slabšem začetku Celjani na koncu le veselili in spet pobegnili Krki na +6.

Začetek je pripadel gostom, najprej je vratarja Amela Mujčinovića preizkusil Mario Carević, Marin Perić pa je v deseti minuti zadel prečko. Krka je pobudo še povečala v 25. minuti, potem ko je Sebastjan Gobec v dveh minutah dobil dva rumena kartona in moral z igrišča.

Številčno prednost so Novomeščani kmalu spremenili tudi v zadetek, po prostem strelu v 33. minuti je bil Perić najbolj zbran v kazenskem prostoru in je žogo iz bližine poslal v mrežo. Danijel Rašić bi lahko prednost še utrdil, a je njegov strel v 40. minuti ustavila vratnica.

Potem ko so bili v prvem delu podrejeni, so se Celjani v drugem le prebudili. Kljub igralcu manj na terenu so bili boljši, Miha Zajc in Gregor Bajde pa sta prva resno zapretila vratarju Krke Matku Obradoviću, v 74. minuti pa so domači nogometaši izenačili. Tadej Žagar-Knez je podal, Benjamin Verbič pa je z glavo meril natančno in poskrbel za 1:1.

Že čez nekaj minut pa so se domači navijači razveselili popolnega preobrata: gostje so naredili napako in izgubili žogo pred svojim golom, ukradel jo je Zajc in podal Bajdetu, ta pa je zatresel mrežo za 2:1. Celjani so nato prednost znali zadržati do konca in se veselili pomembnih treh točk.

Celje bo prihodnjo soboto v 26. krogu gostilo Triglav, Krka pa velenjski Rudar.