9.54

8 let, 5 mesecev

Torek, 4. 12. 2007, 9.54

Celjani prekinili negativni niz

Nogometaši Interblocka in MIK CM Celja so se v tekmi 20. kroga PrveLige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 1:1 (1:1).

Nogometašem Interblocka je razpored v zaključku jesenskega dela prvenstva vlival upanje, da bodo prezimili povsem pri vrhu razpredelnice. V zadnjih dveh krogih so namreč obe tekmi igrali doma, toda tega niso izkoristili; tako z Nafto kot z MIK CM Celjem so igrali le neodločeno 1:1. Le z dvema osvojenima točkama so celo izgubili četrto mesto, saj jih je prehitela Nafta.

S tem, kar so pokazali na zadnjih tekmah, si Ljubljančani več niso niti zaslužili. Tako so menili tudi maloštevilni premraženi gledalci, ki so jih v garderobe pospremili z žvižgi. V 90. minutah obračuna s Celjani so namreč izvedli le eno lepo akcijo, ki se je končala z zadetkom, gol Hrvata Krunoslava Rendulića je bil edini strel v okvir vrat in tudi edina prava priložnost za Ljubljančane. Tudi gosti v igri, ki je potekala med obema kazenskima postopoma, niso bili veliko boljši, vseeno pa so bili za odtenek nevarnejši in bi lahko iztržili še ugodnejši izid. Kljub temu pa so igrišče zapustili zadovoljni, kajti z remijem v Ljubljani so prekinili niz šestih zaporednih porazov.

Celjani prevzeli pobudo

Prvi so sicer zagrozili Ljubljančani, toda v četrti minuti je po strelu Ermina Rakoviča žoga zletela visoko čez gol. Bolj natančni so bili pet minut pozneje Celjani. Po prostem strelu z leve strani, ki ga je izvedel Domen Beršnjak, je domača obramba pozabila na Denisa Haliloviča. Ostal je povsem neoviran, tako da je lahko domačega vratarja vprašal, kam mu z glavo pošlje žogo. Celjani so imeli v 27. minuti še eno lepo priložnost. Beršnjak je po hitrem protinapadu dobro streljal z glavo, toda domači vratar je še lepše posredoval. S parado je žogo, ki so jo mnogi že videli v mreži, odbil v kot. Do izenačenja je prišlo v zadnjih trenutkih prvega dela. Gostitelji so izvedli lepo akcijo, Ermin Rakovič je z desne strani kazenskega prostora žogo zavrnil, kjer jo je Rendulić potisnil v mrežo.

V nadaljevanju je bil nogomet še manj zanimiv. Celjani so vse bolj prevzemali pobudo, ob koncu so si pripravili tudi tri polpriložnosti. Halilovič je s prostega strela žogo poslal čez prečnik, Darijo Biščan pa je poskusil dvakrat. Prvič je zadel zunanji del mreže, njegova "bomba" od daleč v sodnikovem podaljšku pa je tudi za las zgrešila cilj.