14. 9. 2024,
20.43

7 ur, 5 minut

Thermometer Blue 0,91

Bayer Leverkusen Kevin Kampl Benjamin Šeško Benjamin Šeško RB Leipzig Bayern München Borussia Dortmund nemško prvenstvo Bundesliga

Sobota, 14. 9. 2024, 20.43

Nemško prvenstvo, 3. krog

Bayern pomendral novinca, razočaranje za Šeška in Kampla

Benjamin Šeško | Benjamin Šeško je blestel v reprezentančni akciji. Proti Kazahstanu je zadel trikrat, z bele točke pa je v polno meril tudi na tekmi z Avstrijo. V tej sezoni je v dresu Leipziga zadel v polno v pokalu, v bundesligi pa še čaka na prvi zadetek. | Foto Guliverimage

Nemški prvak Bayer Leverkusen je v gosteh nadigral Hoffenheim (4:1), Bayern pa je bil pri novincu Holsteinu v Kielu še bolj prepričljiv in ga premagal s teniškim rezultatom 6:1. V uvodnih 13 minutah je dosegel kar tri zadetke. RB Leipzig, za katerega sta zaigrala tako Benjamin Šeško kot tudi Kevin Kampl, je doma remiziral brez zadetkov z berlinskim Unionom.

Milenko Ačimović Ermin Šiljak Benjamin Šeško
Sportal Legendarna Slovenca, ki ju je prehitel Benjamin Šeško, povedala svoje

Po reprezentančnem premoru se nadaljuje tekmovanje v nemški bundesligi. "Slovenski" RB Leipzig je v soboto doma remiziral z berlinskim Unionom. Slovenski napadalec Benjamin Šeško, ki je v reprezentančnem dresu na dveh tekmah zasijal s štirimi zadetki, v bundesligi pa v tej sezoni še čaka na prvi zadetek, je odigral 66 minut, Kevin Kampl pa 88 minut. Belgijec Lois Openda je v 74. minuti za rdeče bike zapravil strel z bele točke. Obe ekipi sta igrali brez trenerjev na klopi, saj je bil Marco Rose suspendiran, Bo Svensson pa bolan.

Rumeno-modri premagali bodočega tekmeca Olimpije

Borussia Dortmund je v petek doma s 4:2 premagala Heidenheim, uvodnega tekmeca Olimpije v konferenčni ligi, ki je izgubil prvič v sezoni. Za vodstvo domače zasedbe na Signal Iduna Parku je v enajsti minuti zadel Donyell Malen, šest minut kasneje je na 2:0 povišal Karim Adeyemi. Za goste je nato v 39. minuti zaostanek znižal Marvin Pierniger, a je na drugi strani le dve minuti kasneje na 3:1 s svojim drugim golom na tekmi povišal Adeyemi.

Borussia Dortmund je zmagala drugič v sezoni. | Foto: Reuters Borussia Dortmund je zmagala drugič v sezoni. Foto: Reuters

Heidenheim je v drugem polčasu znova znižal zaostanek, za 2:3 je z bele pike v 74. minuti zadel Maximilian Breunig, tri točke Dortmundčanov pa je v 93. minuti z enajstmetrovko za končnih 4:2 potrdil Emre Can.

Bayer napolnil mrežo Hoffenheima

Prvak Bayer iz Leverkusna, ki je tako v prejšnjem krogu s porazom proti Leipzigu prekinil niz kar 35 tekem brez poraza v bundesligi, se je vrnil na zmagovite tirnice. V soboto je bil prepričljiv na gostovanju pri Hoffenheimu. Zmagal je kar s 4:1. Pred 30.150 gledalci so za Leverkusen zadeli Martin Terrier v 17. minuti, Victor Boniface (30./75.) in Florian Wirtz (72.) z bele točke. Edini gol za Hoffenheim je v 37. minuti dosegel Mergim Berisha, ki je zadel po podaji Hrvata Andreja Kramarića.

Med strelce se je v vrstah Bayerja na gostovanju pri Hoffenheimu vpisal tudi Martin Terrier. | Foto: Reuters Med strelce se je v vrstah Bayerja na gostovanju pri Hoffenheimu vpisal tudi Martin Terrier. Foto: Reuters

V prejšnjem krogu je Bayerjev niz pred dvema tednoma končal prav Leipzig (3:2), ki je tokrat na domačem terenu ostal brez uspeha, medtem ko so si prvaki in pokalni zmagovalci dobro opomogli od šoka. "Po porazu je bilo zelo pomembno zmagati," je povedal strelec dveh golov Boniface za Sky. "Zelo sem vesel, ker na prvih dveh tekmah nisem imel sreče. To sem potreboval."

Teniška zmaga Bayerna v Kielu

Bayern se je izkazal na gostovanju pri novincu v ligi, Holstein Kielu, ki ostaja brez točke. Bavarci, ki jih v torek čaka uvod lige prvakov proti zagrebškemu Dinamu, so zmagali s 6:1. Že po 13 minutah so vodili s 3:0, Anglež Harry Kane pa je novo kakovostno predstavo začinil s hat-trickom.

Nogometaši Bayerna, ki jih v torek čaka uvodno dejanje v ligi prvakov proti zagrebškemu Dinamu, so povedli v Kielu po zgolj 15 sekundah! | Foto: Guliverimage Nogometaši Bayerna, ki jih v torek čaka uvodno dejanje v ligi prvakov proti zagrebškemu Dinamu, so povedli v Kielu po zgolj 15 sekundah! Foto: Guliverimage

Bayern je prvič zadel že po 14 sekundah, kar je tudi najhitrejši zadetek sezone v bundesligi. Strelec je bil Jamal Musiala. Častni zadetek za gostitelje je dosegel napadalec iz Bosne in Hercegovine Armin Gigović v 82. minuti.

Borussia Mönchengladbach, ki slavi 80. rojstni dan ikone kluba Günterja Netzerja, je doma z 1:3 izgubila proti drugi ekipi lanske sezone Stuttgartu, za katerega je dva zadetka dosegel Ermedin Demirović (57., 61.), uvodnega za goste pa je prispeval Deniz Undav v 21. minuti. Alassane Plea je izenačil za domače v 27. minuti, a se je pri doseganju gola poškodoval.

Eintracht Frankfurt je zmagal z 2:1 pri Wolfsburgu, medtem ko je zadnji Bochum dosegel svoj prvi gol v sezoni, a vseeno izgubil (1:2) proti Freiburgu.