3. 8. 2008,
12.38

Nedelja, 3. 8. 2008, 12.38

Beršnjak, Dedič, Mavrič, Matavž in Šuler v polno

Konec tedna je znova na igrišče stopilo nekaj slovenskih nogometnih legionarjev. Nekateri v prvenstvenih, drugi pa v prijateljskih tekmah.

Avstrija Dunajska Austria je v 5. krogu avstrijskega prvenstva remizirala v gosteh pri graškem Sturmu (0:0). Na UPC-Areni je od začetka do konca zaigral tudi Milenko Ačimovič, ''vijoličasti'' pa na lestvici ostajajo na tretjem mestu. Avstrijski drugoligaški klub Magna Wiener Neustadt je v 4. krogu izgubil na gostovanju pri Vöcklabrucku (0:1). Sašo Fornezzi je branil vseh 90 minut.

Romunija Politechnica iz Temišvarja je v 2. krogu romunskega prvenstva doma na štadionu Dan Paltinisanu (zbralo se je okrog 8.000 gledalcev) ugnala Pandurii s 3:0. Poškodovani Dare Vršič ni kandidiral za nastop, Dejan Rusič pa je pričel tekmo na klopi za rezervne igralce in vstopil v igro v 85. minuti. Politechnica iz Iasija je v nedeljo pred domačimi gledalci izgubila proti moštvu Vaslui (1:3). Edini zadetek za gostitelje je v 26. minuti prispeval Domen Beršnjak, ki je zapustil igro v 58. minuti. Vseh 90 minut je odigral Andrej Pečnik.

Rusija Himki Nastje Čeha ni več zadnjeuvrščeni klub v ruskem prvenstvu. Klub iz moskovskega predmestja je v 18. krogu pred domačimi gledalci na štadionu Rodina brez pomoči nekdanjega slovenskega reprezentanta remiziral proti mestnemu tekmecu Dinamu z 1:1. Z novo točko je Himki s tekmo več na lestvici prehitel Šinik Jaroslav. Desetouvrščeni Tomsk je v soboto doma izgubil proti Spartaku iz Moskve (0:1). Aleksander Radosavljevič ni stopil na zelenico.

Francija Francoski prvoligaški klub Sochaux je v soboto odigral prijateljsko tekmo z nemškim ''stanovskim'' kolegom Karlsruherjem. Dvoboj, na katerem sta nastopila tudi slovenska reprezentanta, se je končal brez zmagovalca (1:1). Bojan Jokič je vstopil v igro v 52. minuti, Valter Birsa pa 19 minut kasneje.

Nizozemska Mladi slovenski napadalec Tim Matavž bo v novi sezoni branil barve nizozemskega drugoligaškega kluba FC Emmen. Posojeni igralec Groningena se je na prijateljski tekmi s SC Erica (5:0) vpisal med strelce v 53. minuti. Odigral je vseh 90 minut.

Italija Udinese je v petek odigral prijateljsko tekmo s turškim prvoligaškim klubom Gaziantepspor. Dvoboj se je končal brez zadetkov. V prvem polčasu je mrežo ''črno-belih'' branil Samir Handanovič, v drugem pa mladi Jan Koprivec. Italijanski drugoligaški klub Frosinone je brez težav odpravil nižjeligaša Fuggio (16:0). Tri zadetke je prispeval slovenski legionar Zlatko Dedič, ki se je med strelce vpisal tudi v soboto (12. minuta), ko je njegov klub izgubil prijateljski dvoboj proti Cassinu (1:2). Koprčan je odigral 68 minut.

Belgija Gent je med tednom v prijateljski tekmi nadigral ekipo Molenbeek s 4:1. Oba slovenska reprezentanta, Marko Šuler in Zlatan Ljubijankič, sta v igro vstopila v 71. minuti. Takrat je bil na semaforju rezultat 2:1, nato pa so ''indijanci'' po dveh podajah Ljubijankiča povišali vodstvo na 4:1. Belgijski klub se je v soboto pomeril še z novopečenim grškim prvoligaškim klubom Panthrakikos (2:1). V 30. minuti se je med strelce vpisal Šuler (odigral vseh 90 minut), Ljubijankič pa je odigral 63 minut. Zadnjih sedem minut je na zelenici prebil tudi nekdanji napadalec Ljubljane in HiT Gorice, Nigerijec Mohammed Abdulrazzak Ekpoki.

Grčija Grški prvak Olympiakos je konec tedna s 3:1 ugnal Atromitos. Mirnes Šišič je odigral vseh 90 minut, nad Velenjčanom pa je bil tudi storjen prekršek za enajstmetrovko.

Španija Real Betis iz Seville je v soboto ugnal mestnega tekmeca - nižjeligaša Corio s 3:1. V začetni postavi ''zeleno-belih'', ki se pripravljajo na začetek prvenstva - slednji se prične konec avgusta, se je znašel tudi Branko Ilič. Slovenski branilec je odigral vseh 90 minut.

Anglija Novopečeni angleški prvoligaški klub, ki se bo 16. avgusta v uvodnem krogu pomeril z Arsenalom, je v soboto odigral prijateljsko tekmo z ekipo Swansea. Mreži se v 90 minutah nista zatresli, zaradi poškodbe kolena (staknil jo je na pripravljalnem dvoboju z Borussio Mönchengladbach) pa je bil odsoten Robert Koren. Do težko pričakovanega srečanja s ''topničarji'' naj bi bil Korošec vendarle že nared.

Nemčija Köln je v zadnji pripravljalni tekmi pred začetkom nemškega ligaškega pokala (prične se v četrtek) v gosteh remiziral z Duisburgom. Na MSV Areni (8.227 gledalcev) sta v petek zaigrala tako Milivoje Novakovič (do 61. minute) kot Mišo Brečko (od 61. minute). Najboljši strelec nemške druge lige v minuli sezoni je bil v prvem polčasu najbližje zadetku po hitro izvajanem prostem strelu, a je zadetek preprečil vratar Duisburga.

Nemški drugoligaški klub Koblenz je v soboto brez težav odpravil KSV Roeselare s 4:1. Pri gostiteljih je vseh 90 minut odigral Matej Mavrič, zaradi poškodbe pa ni nastopil Goran Šukalo. Pirančan je v 53. minuti v zadetek ''pretopil'' strel z bele točke. Wolfsburg je v soboto v gosteh nadigral Wehen Wiesbaden s 4:1. Aleš Kokot je pri gostiteljih odigral 21 minut.