16.04

Real Madrid Barcelona

Petek, 9. 12. 2011, 16.04

Barcelona pokorila Madrid

Šestnajsti krog španske nogometne lige je minil v znamenju velikega derbija med Realom in Barcelono v Madridu. Na že 216. El Clasicu je s 3:1 slavila Barcelona.

Veliki derbi se je začel izjemno, saj je domači Real Madrid povedel že po 21 sekundah. Po napaki vratarja Barcelonen Victorja Valdesa je za "beli balet" zadel Francoz Karim Benzema. V 30. minuti je za izenačenje poskrbel Alexis Sanchez, ki je izkoristil izjemno podajo Lionela Messija ter premagal Ikerja Casillasa. V začetku drugega polčasa je bolj pritisnil Real, Cristiano Ronaldo je imel dva strela na Valdesov gol iz prostega strela, a izida ni uspel spremeniti. Je bila pa zato v 53. minuti toliko srečnejša Barcelona, ki je prešla v vodstvo potem, ko je močan strel Xavija Hernandeza v lastno mrežo preusmeril branilec gostiteljev Marcelo. V 65. minuti tekme je imel novo lepo priložnost za izenačenje Cristiano Ronaldo, a je njegov strel z glavo nenatančen, le minuto kasneje pa je Santiago Bernabeu doživel nov šok. Messi (prodor), Dani Alves (podaja) in Cesc Fabregas (strel z glavo) so z lepo akcijo poskrbeli za vodstvo Barcelone s 3:1. V 85. minuti je nevaren strel Kakaja (ta je v igro vstopil v 58. minuti namesto Mesuta Özila) Valdes ubranil, na drugi strani se je izkazal tudi Casillas, ki je preprečil zadetek Iniesti, ta je z imenitnimi prodori še nakajkrat zapretil, a ga je v 90. minuti Pep Guardiola zamenjal. Do konca tekme so igralci Reala nekajkrat zapretili, a je ostalo pri 3:1 za goste.

Špansko prvenstvo, 16. krog:

Sobota: Levante : Sevilla 1:0 (0:0) Nano 56.

Betis : Valencia 2:1 (0:0) Castro 90., 90.; Dorado/a.g. 66.

Real Madrid : Barcelona 1:3 (1:1) Benzema 1.; Sanchez 30., Marcelo /a.g./ 53., Fabregas 66.

Nedelja: Rayo Vallecano : Sporting Gijon 1:3 (0:2) Michu 90.; Barral 10., Novo 37., 67.

Getafe : Granada 1:0 (0:0) Casquero 78.

Villarreal : Real Sociedad 1:1 (0:0) Ruben 72.; Aranburu 52.; RK: Elustondo 62./Real Sociedad

Zaragoza : Mallorca 0:1 (0:1) Casadesus 39. Malaga : Osasuna 1:1 (0:1) Juanmi 70.; Balde 33.

Athletic Bilbao : Racing Santander 1:1 (0:0) Aurtenetxe 80.; Gonzalez 90.

Espanyol : Atletico Madrid 4:2 (3:1) Verdu 5., 8., Romaric 19., Garcia 54.; Falcao 33., Turan 83.

17 - Ronaldo (Real Madrid), Messi (Barcelona) 12 - Higuain (Real Madrid) 9 - Soldado (Valencia), Falcao (Atletico Madrid) 8 - Benzema (Real Madrid), Fabregas (Barcelona) ...