7 let, 12 mesecev

Sporting Lizbona Athletic Bilbao Atletico Madrid Valencia

Četrtek, 19. 4. 2012, 9.06

Athletic in Atletico v finalu lige Europa

V finalu lige Europe v Bukarešti se bosta srečala španska tekmeca, Atletico Madrid in Athletic Bilbao. Madridčani so bili boljši od Valencie, Baski pa so se namučili proti portugalskemu Sportingu.

Athletic je v zgodovini evropskih nastopov dobil prav vse domače dvoboje s portugalskimi tekmeci in tako je bilo tudi tokrat, ko je s 3:1 premagal Sporting in nadoknadil zaostanek s prve tekme. Athletic je povedel že v 17. minuti, ko je po podaji Fernanda Llorenteja zadel Markel Susaeta. V Bilbau je ob koncu prvega polčasa bil izid izenačen s tistim iz prve tekme (2:1). Pri Sportingu je za izenačenje poskrbel Ricky van Wolfswinkel, le minutu kasneje, in tik ob polčasu, pa je za novo vodstvo Baskov poskrbel Ibai Gomez, spet pa je podal visokorasli španski reprezentant. Ko se je že zdelo, da bodo na sporedu podaljški, pa je po izjemnem preigravanju in podaji strelca drugega gola Gomeza zadel junak tekme Fernando Llorente.

Na Mestalli, kjer je sodila slovenska delegacija na čelu z Damirjem Skomino in imela ob koncu tekme tudi veliko dela zaradi manjšega incidenta na igrišču (Tiago je udaril dva igralca Valencie in bil izključen), gledalci v prvem polčasu niso videli zadetkov, pa čeprav je imela Valencia pobudo.Zadetek je padel v 60. minuti, s čudovim zadetkom pa se je izkazal Adrian Lopez in s tem še povečal prednost zasedbe iz Madrida.

Finale bo na Nacionalnem štadionu v Bukarešti odigran 5. maja.