angleško prvenstvo Liverpool Manchester United Manchester City Chelsea

Sreda, 31. 1. 2018, 23.03

Angleško prvenstvo, 25. krog

V Angliji vse odločeno, Man City že prvak?

Tottenham | Foto Reuters

Na kultnem Wembleyju je Tottenham v derbiju 25. kroga premier league z 2:0 premagal Manchester United. To je ob novi zmagi izkoristil Manchester City, ki ima zdaj pred rdečim vragi že neulovljivih 15 točk prednost. Večer za pozabo je tudi za Chelseajem, ki je doma z 0:3 izgubil proti Bournemouthu.

Tottenham je  povedel že v 11 sekundi, ko je zmedo v obrambi gostov izkoristil Christian Eriksen, za veliko prednost že ob polčasu Londončanov pa so si rdeči vragi zadetek zabili še sami. Ostro podajo v kazenski prostor je nespretno izbijal Phil Jones in premagal povsem nemočnega Davida de Geo. V drugem polčasu so domači le nadzorovali potek srečanja in ob nenevarnih gostih brez težav prišli do pomembnih treh točk.

Everton je na krilih Thea Walcotta premagal Leicester City, za šok večera pa je poskrbel Bournemouth, ki je na Stamford Bridgu s 3:0 razbil Chelsea.

Labodi po Liverpoolu premagali še Arsenal

Swansea, ki so ga pred tedni že vsi videli v drugi ligi, je v zadnjih dveh krogih podrl dva velikana. Prejšnji teden je šokiral Liverpool, zdaj pa so s 3:1 premagali še Arsenal in se povzpeli po lestvici.

V Londonu je mini mestnem derbiju nismo videli zmagovalca, ranjeni Liverpool po dveh zaporednih porazih gladko premagal Huddersfield.