Rok Viškovič

4. 1. 2017,
22.49

Thermometer Blue 2,25

Tottenham Chelsea Manchester United Manchester City Liverpool Arsenal Premier League angleško prvenstvo

Sreda, 4. 1. 2017, 22.49

Angleško prvenstvo, 20. krog

Ponoreli mladi Anglež končal neverjeten Chelseajev niz

Dele Alli | Foto Reuters

Po 13 zaporednih zmagah je Chelsea v zadnji tekmi 20. kroga angleškega prvenstva v sredo zvečer izgubil proti Tottenhamu z 0:2. Za poraz je poskrbel vsega 20-letni angleški reprezentant Dele Alli, ki v zadnjem času igra v izjemni formi.

Chelsea je v prejšnjem krogu v prvenstvu zmagal 13. zapored in izenačil rekord Arsenala iz sezone 2001/02 po številu zaporednih zmag v eni sezoni. Tokrat je lovil še drugi rekord Arsenala iz leta 2002, ko so njegovi londonski tekmeci postavili rekorden niz zmag (14) v dveh povezanih sezonah (2001/02 in 2002/03), a bil neuspešen.

Blestel je veliki up angleškega nogometa, ki pri vsega 20 letih v zadnjih zadeva kot po tekočem traku. Dele Alli je najprej zadel globoko v sodnikovem podaljšku, drugič pa v polno meril na začetku drugega polčasa. Obakrat je zadel po strelu z glavo, obakrat je bil podajalec Danec Christian Eriksen.

Alli je v zadnjih petih tekmah, ko je Tottenham dosegel pet zaporednih zmag in z njimi skočil na tretje mesto lestvice, dosegel za vezista neverjetnih sedem golov. Še tretjič zapored je na eni tekmi dosegel dva gola.

So lisice dobile zamenjavo za Kanteja?

Angleški nogometni prvak Leicester City se je okrepil z nigerijskim vezistom Wilfredom Ndidijem. Dvajsetletni nigerijski reprezentant je bil doslej član belgijskega Genka. Z novimi delodajalci, ki so zanj odšteli 17 milijonov evrov, je podpisal petinpolletno pogodbo.

Pri Leicestru, trenutno 14. v elitni angleški ligi, upajo, da bo Ndidi zapolnil vrzel, nastalo po odhodu francoskega reprezentanta N'Gola Kanteja k Chelseaju.

Francoz je reševal Arsenal

Olivier Giroud je v sijajni formi. | Foto: Guliverimage/Getty Images Olivier Giroud je v sijajni formi. Foto: Guliverimage/Getty Images V torek je Arsenal razočaral v gosteh pri Bournemouthu in se še bolj oddaljil od boja za naslov prvaka, a bil ob koncu tekme kljub temu zadovoljen.

Še 20 minut do konca je namreč zaostajal z 0:3, a nato zabil tri gole in prišel do točke. Junak je bil Francoz Olivier Giroud, ki je v sodnikovem podaljšku poskrbel za izenačenje, pred tem pa prispeval dve podaji.

Nekdanji angleški selektor Sam Allardyce je s Crystal Palaceem doma izgubil proti Swanseaju in je v treh tekmah na klopi Londončanov osvojil le točko.

Man Utd s pomočjo sodnikov šestič zapored, spodrsljaj Liverpoola

Že v ponedeljek je Manchester United tudi s pomočjo sodnika Mika Deana, ki je že po 15 minutah igre hitro izključil enega od ključnih mož Londončanov Sofiana Feghoulija in potem spregledal še nedovoljen položaj pri golu Zlatana Ibrahimovića, prišel do treh točk v gosteh pri West Ham Unitedu z 2:0. To je bila šesta zaporedna prvenstvena zmaga ekipe Joseja Mourinha.

Zlatan Ibrahimović se je med strelce vpisal tudi na olimpijskem štadionu v Londonu. | Foto: Guliverimage/Getty Images Zlatan Ibrahimović se je med strelce vpisal tudi na olimpijskem štadionu v Londonu. Foto: Guliverimage/Getty Images

Manchester City je kljub temu, da je po dobre pol ure ostal brez izključenega Fernandinha, doma z 2:1 odpravil Burnley.

Liverpool je po štirih zaporednih zmagal v gosteh pri Sunderlandu le remiziral z 2:2. Navijače z Anfielda je z dvema goloma razžalostil nekdanji angleški reprezentant Jermaine Defoe.