2. 4. 2017,
19.03

Thermometer Blue 0,15

1

Everton Liverpool Manchester City Arsenal Chelsea Manchester United angleško prvenstvo

Nedelja, 2. 4. 2017, 19.03

Angleško prvenstvo, 30. krog

Na derbiju štirje zadetki in delitev točk

1

Arsenal Manchester City | Foto Getty Images

Na derbiju 30. kroga angleškega prvenstva na stadionu Emirates nismo videli zmagovalca. Man City je v Londonu dvakrat vodil, a so Topničarji dvakrat izenačili (2:2). Sinjemodri so tretjič zapored remizirali, Arsenal pa je po dveh zaporednih porazih le osvojil točko.

V nedeljo je bilo vse v znamenju derbija v Londonu, kjer je Arsenal po nizu slabih rezultatov želel svoje jezne navijače pomiriti z zmago nad Manchester Cityjem. Kazalo ni najboljše, saj so gostje iz Manchestra po zadetkih Leroya Saneja in Sergia Agüera dvakrat povedli, vseeno pa so domači z veliko borbenosti osvojili točko. Zadetek za 2:2 je po podaji s kota dal Shkodran Mustafi. Topničarji po osvojeni točki ostajajo na šestem mestu, City pa na četrtem za vodilnim Chelseajem še vedno zaostaja velikih 11 točk.

V soboto se je začelo na Anfieldu, kjer je Liverpool brez večjih težav premagal mestnega tekmeca Everton. A nove tri točke je drago plačal, saj se je v drugem polčasu poškodoval njegov paradni konj v tej sezoni Sadio Mane. Ta se je na seznamu poškodovanih pridružil kapetanu Jordanu Hendersonu, Adamu Lallani in Dannyju Ingsu.

Po dolgem času je brez točk ostal tudi vodilni Chelsea. Londončani so hitro povedli z golom Cesca Fabregasa, a je Crystal Palace v le nekaj minutah pripravil popoln preobrat in na koncu senzacionalno zmagal. Srečanje je s prekrasnim zadetkom odločil belgijski napadalec Christian Benteke.

Neverjeten zadetek Bentekeja:

Ponovno je na Old Traffordu razočaral Manchester United. Sicer zdesetkani rdeči vragi, manjkali so Zlatan Ibrahimović, Ander Herrera, Juan Mata ..., nikakor niso znali prebiti kot jeklo trdnega bunkerja WBA in so se morali na koncu zadovoljiti le s točko. Tottenham je s četrto zaporedno zmago zdaj prvi zasledovalec Chelseaja, aktualni prvak Leicester City pa je po katastrofalnem začetku zdaj že na 13. mestu.