Manchester United Manchester City angleški superpokal

Sobota, 10. 8. 2024, 19.13

Angleški superpokal 2024

City po drami na Wembleyju strl srce navijačem Uniteda

Manchester City | Manchester City je osvojil prvo lovoriko v novi sezoni. | Foto Reuters

Manchester City je osvojil prvo lovoriko v novi sezoni.

Londonski stadion Wembley je gostil tradicionalni uvod v novo sezono angleškega prvoligaškega nogometnega dogajanja. Na tako imenovanem Community Shieldu oziroma superpokalu sta se merila državni prvak Manchester City in pokalni prvak Manchester United. Po enajstmetrovkah je slavil prvi.

Timi Max Elšnik
Sportal Celar in Vipotnik zaigrala prvič na Otoku, evrogol Elšnika v Beogradu

Dolgo časa je kazalo, kako v rednem delu angleškega superpokalnega dvoboja ne bo zadetkov, a je nato Argentinec Alejandro Garnacho v 82. minuti popeljal United v vodstvo. Rdeči vragi, ki so letos na Wembleyju že zadali udarec Cityju, saj so ga ugnali v finalu pokala FA, so bili pred veliko zmago, a je Portugalec Bernardo Silva v 89. minuti izenačil na 1:1. Tako so o dobitniku uvodne lovorike v sezoni 2024/25 na Otoku odločali streli z bele točke. Bolj zbrani so bili izbranci Josepa Guardiole. Zmagali so s 7:6. Pri Cityju ni kazenskega strela v zadetek pretopil le Portugalec Silva, pri Unitedu pa sta bila neuspešna Jadon Sancho in Severni Irec Jonny Evans.

Erling Haaland (Manchester City) je zadel z bele točke in pomagal angleškim prvakom do sedme superpokalne lovorike. | Foto: Reuters Erling Haaland (Manchester City) je zadel z bele točke in pomagal angleškim prvakom do sedme superpokalne lovorike. Foto: Reuters