20. 12. 2017,
22.54

6 let, 4 mesece

Thermometer Blue 0,83

Bristol City Bournemouth Chelsea Arsenal West Ham Leicester City angleški ligaški pokal Manchester City Manchester United

Sreda, 20. 12. 2017, 22.54

Angleški ligaški pokal, četrtfinale

Šok za Man Utd pri drugoligašu, Chelsea se je rešil

Manchester City | Foto Reuters

V angleškem ligaškem pokalu je v četrtfinalu drugoligaš Bristol City izločil bogati Manchester United. Chelsea je z golom Alvara Morate v 91. minuti z 2:1 premagal Bournemouth in napredoval med najboljše štiri. Prva polfinalista smo dobili v torek, to sta postala Arsenal in Manchester City.

Lee Johnson je prišel do uspeha kariere na klopi drugoligaša Bristol Cityja, potem ko je z golom tik pred koncem tekme premagal Manchester United, na klopi katerega sedi velik idol tega mladega angleškega trenerja Jose Mourinho, za katerega je pred tekmo kupil tudi buteljko dragega vina. Na igrišču do Portugalca njegovo moštvo ni bilo usmiljeno in ga je izločilo. Man Utd se lahko tolaži vsaj s tem, da je zanj edini gol dosegel Zlatan Ibrahimović. To je bil prvi gol švedskega veterana po povratku zaradi dolgotrajne poškodbe. Nazadnje je za United zadel aprila letos.

Manchester City skozi šivankino uho

Man City, ki v tej sezoni melje vse pred sabo, je s premešano postavo dolgo vodil, a so se trdožive lisice vrnile, ko je v 97. minuti enajstmetrovko za izenačenje zadel Jamie Vardy.

V podaljšku ni bilo zadetkov, zato so o potniku v polfinale odločali streli z bele točke. Sinjemodri so zadeli vse strele, pri Leicestru pa sta bila neuspešna ravno prva zvezdnika Vardy in Riyad Mahrez.

Zanimivo je, da se je City v loteriji reševal že v osmini finala, ko je tako kot zdaj po zaslugi vratarja Claudia Brava premagal volkove iz Wolverhamptona.