Četrtek,
10. 3. 2011,
9.41

Osveženo pred

9 let

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2

Natisni članek

Natisni članek

Četrtek, 10. 3. 2011, 9.41

9 let

Allegri: Milan si je zaslužil napredovanje

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 2
Pri Milanu niso skrivali razočaranja po še eni predčasno končani sezoni v ligi prvakov. V osmini finala jih je, po mnenju Massimiliana Allegrija, nezasluženo izločil Tottenham.

Kot se je izkazalo, sta bila spodrsljaj na San Siru in zdesetkana zasedba proti Londončanom pač preveč, da bi se lahko Milan v tej sezoni boril za evropski naslov. Na White Hart Laneu je sicer imel pobudo na igrišču, a si ob številnih podajah konkretnejših priložnosti (razen izbijanja žoge Williama Gallasa v 26. minuti po strelu Robinha) ni ustvaril. Skupno je Milan sprožil 16 strelov na vrata Tottenhama, Londončani pa le sedem, a je tudi to zadostovalo za skupno zmago. Tako je četrtfinalista v tem obračunu odločil zadetek Petra Croucha. "Milan je naredil vse, kar je lahko, zato bi si zaslužil preboj med osem najboljših. V Londonu smo igrali lepo, zmanjkalo nam je le nekaj v konici napada. Kot se je kasneje izkazalo, nas je napaka s prve tekme drago stala," je povedal strateg Massimiliano Allegri.

Tottenham je tako po Arsenalu leta 2008 in Manchester Unitedu lani postal še tretji angleški krvnik Milana v osmini finala lige prvakov v zadnjih štirih sezonah.

Milan bo sedaj moči usmeril v Serie A, kjer ima pet točk prednosti in želi prekiniti petletno vladavino mestnega tekmeca Interja, za lovoriko pa se bo potegoval tudi v italijanskem pokalu. "Predstava iz Londona nam mora dati samozavest v boju za naslov prvaka, saj že nekaj časa napredujemo. Ne morem pa biti zadovoljen, saj je prisotno obžalovanje po izpadu iz lige prvakov," je še pojasnil mladi strokovnjak.