20.04

8 let, 5 mesecev

Sreda, 7. 5. 2008, 20.04

Ajdovci so se z zmago "odlepili" od devetega mesta

Nogometaši Primorja so v Ajdovščini v 32. krogu Prve Lige Telekom Slovenije s 3:0 (1:0) premagali ekipo Livarja.

V dvoboj zadnjeuvrščenih moštev so gostitelji, igralci Primorja, krenili kot popolni favoriti, za goste pa je bilo to povsem nepomembno srečanje. Igrali so neobremenjeno, brez vseh skrbi, saj so se že pred časom sprijaznili z dejstvom, da bodo v naslednji sezoni igrali v drugi ligi. Povsem nasprotno je veljalo za Ajdovce, še vedno razočarane po neumnem porazu v Kopru, ki so nujno potrebovali točke, a to po njihovi igri v prvem polčasu ni bilo vidno.

Gostitelji namreč niso pokazali dobesedno nič in so popolnoma razočarali maloštevilno občinstvo. Igrali so brez idej, medtem ko so se gostje osredotočili na branjenje lastne mreže. Čeprav so bili Ajdovci nekoliko konkretnejši, so bili gosti iz Ivančne Gorice tisti, ki so prvi zagrozili. Dvakrat so poskušali z razdalje; najprej je s 30 metrov poskusil Prudič nekoliko pozneje pa še Perme. Pri obeh strelih je imel domači vratar Nenezič veliko dela, a je žogo vendarle izbil v kot.

Kalin prinesel svežino

V nadaljevanju prvega dela so gostitelji predli mrežo pred nasprotnikovimi vrati in si priigrali tudi nekaj priložnosti. Najprej je poskusil Cvijanovič, še lepši priložnosti pa sta imela Bunderla in Kosmač. Ko so maloštevilni gledalci zaradi neučinkovitosti in brezidejnosti začeli glasno nergati, je Škerjanc zaposlil Bunderlo, ki se je spretno otresel svojega čuvaja Luliča in s kakšnih 12 metrov zadel. V zadnji minuti prvega polčasa, je Serdarević po eni od redkih prekinitev s strelom iz prostega strela zadel vratnico. Okvir vrat se je zatresel tudi na začetku drugega polčasa, tokrat pa je poskusil Zatkovič. V tem delu so domači igralci vendarle zaigrali nekoliko podjetneje in učinkoviteje. Tudi igra je pretežno potekala na strani gostov, ta pa je z vstopom Kalina še dobila na kombinatoriki. Gosti so dvakrat nad omenjenim igralcem storili prekršek, sam pa je oba prosta strela tudi izvajal. Prvič je žogo poslal mimo živega zidu v levi spodnji kot za 2:0, drugič pa je z nekoliko večje razdalje zadel prečnik. Ajdovci so končni rezultat dosegli deset minut pred koncem dvoboja, ko sta lepo kombinirala Škerjanc in strelec Kosmač. Čeprav so bili gosti v drugem delu povsem nenevarni, je pet minut pred zadnjim sodnikovim žvižgom tudi domači vratar Nenezič ogrel dlani, a je strel Muminoviča iz bližine uspešno ustavil.