20.41

8 let, 5 mesecev

Sobota, 24. 5. 2008, 20.41

Ajdovci pahnili Nafto na predzadnje mesto

Nogometaši Primorja so v 35. krogu PrveLige Telekom Slovenije premagali Nafto z 2:1 (1:1).

Primorje je pred domačimi gledalci doseglo pomembno zmago v boju za izognitev dodatnim kvalifikacijam za obstanek v ligi, toda v zadnjem krogu mora - če hoče zanesljivo obstati med elito - vseeno v Ljubljani premagati Interblock. Razlika med šestim mestom, ki ga trenutno zasedajo Ajdovci, in devetim, kjer je njihov današnji tekmec Nafta, namreč znaša le eno točko.

Skomina pokazal na belo točko

Lendavčani so odločno začeli in že v peti minuti je Vassiliev podal z desne strani pred vrata Primorja, Sebök pa je meril mimo gola. A le minuto zatem se je Škerjanc znašel sam pred Lukom, ki pa je žogo odbil. Pri njej se je znašel presenečeni Bunderla, ki je namesto, da bi jo poslal v gol, žogo podaril Naftinim branilcem. Ajdovci, kjer se je zelo opazila odsotnost Zatkoviča in Teinovića, so počasi prevzeli pobudo in nanizali nekaj polpriložnosti prek Serdarevića in Bunderle, a gosti so bili tisti, ki so dosegli gol.

Razigrani Sebök je lepo prodrl v kazenski prostor, preigral Ostojiča, slednji pa je Madžara podrl, tako da je Skomina (ki bo skupaj z Arharjem in Stančinom - slednjega je zaradi poškodbe ob polčasu zamenjal Tošeski - sodil tudi na olimpijskem turnirju) pokazal na belo točko. Zanesljiv izvajalec enajstmetrovke je bil Trenevski. Ajdovci so se v zadnjem delu prvega polčasa sicer trudili za izenačujoči gol, toda vse njihove akcije so bile jalove.

Izjema je bila prav zadnja v prvem polčasu, ko je Serdarević (ki je sicer ob podaji napravil prekršek nad Matjašecem) podal v kazenski prostor, tam je z glavo najprej poskušal Škerjanc, nato pa veliko bolj uspešno Džuzdanović, ki je z lobom izenačil.

Zlata vreden gol Mlakarja

Ajdovci so bili bolj razigrani tudi na začetku drugega polčasa in že v 52. minuti so zabili vodilni gol, ko je iz bližine mrežo zatresel Mlakar. Po zadetku pa so se k bolj napadalnim akcijam spet usmerili izbranci Damirja Roba, ki so nanizali kar nekaj nevarnih akcij, a če so že bili dovolj natančni, je bil na mestu Nenezič. Enega lepših strelov je v 68. minuti sprožil Čeh, ko je s "škarjicami" meril le malo mimo desne vratnice.

Nafta je tudi v zadnjem delu tekme imela žogo več v svoji posesti, toda z menjavami osvežena obramba Primorja je brez večjih težav prekinjala napadalne akcije vse bolj raztresenih Lendavčanov. Še več, v 82. minuti bi lahko domačini dokončno odločili tekmo, ko je Šaranović lepo našel Džuzdanovića, temu pa iz bližine ni uspelo premagati Luka. Kljub temu so rdeče-črni prišli do zmage, ki jim je vsaj malce olajšala delo za izognitev dodatnim kvalifikacijam za obstanek v ligi.