9.48

8 let, 2 meseca

Sreda, 28. 11. 2007, 9.48

Ajdovcem manjka nekaj zbranosti

Nogometaši Primorja so v 2. krogu Prve Lige Telekom Slovenije premagali Dravo z 2:1 (1:1).

V zadnjem srečanju drugega kroga so igralci Primorja v dvoboju poraženih ekip v prvem krogu šele z igro v drugem delu premagali Dravo in vknjižili prve točke v letošnji sezoni. Varovanci Bojana Prašnikarja so dokazali, da kljub relativno mladi zasedbi lahko prihajajo do priložnosti, manjka pa jim le nekaj zbranosti pri zaključku akcij. Danes jih je v obup spravljal predvsem ptujski vratar Dabanovič, ki je preprečil kar nekaj nevarnih napadov. Prvi polčas je bil prava uspavanka, saj so oboji igrali zelo nepovezano, pa čeprav so imeli domači več od igre. Pravih priložnosti vseeno ni bilo. V prvi omembe vredni akciji je Teinovič zaposlil Bunderlo v kazenskem prostoru, ta je žogo poslal mimo Dabanoviča, ki pa ga je z roko oviral. Sodnik je upravičeno pokazal na belo točko, enajstmetrovko pa je zanesljivo izvedel novinec v ajdovskih vrstah Andrusko. Že v naslednji minuti bi lahko gostitelji povišali prednost, a je strel Zatkoviča švignil mimo leve vratnice. Tudi po zadetku je ritem igre ostal enak, v samem zaključku polčasa pa so gosti izenačili. Grižonič je lepo prodrl po levi strani, poslal natančno podajo na glavo Kmetcu, temu pa s sedmih metrov ni bilo težko zadeti. Več živahnosti v igri je bilo v nadaljevanju, pa tudi igralci Primorja so izpeljali nekaj zelo obetavnih akcij, vendar je največkrat zelo dobro posredoval gostujoči vratar Dabanovič. Tako sta priložnosti zapravila Tahirovič in Krstič, pa tudi Bunderla se je vnovič sam znašel pred nekdanjim reprezentančnim vratarjem, ki pa je takrat dobil dvoboj. Igro rdeče-črnih je dodobra poživil Kosmač, ki je lepo zaposloval domače napadalce, toda brez pravega učinka. Zadnjih 15 minut so domačini popolnoma zagospodarili na igrišču. Najprej je Kalin nastreljal vratarja, Kosmač pa je uprizoril pravi slalom, preigral pet igralcev, vendar je Dabanovič spet preprečil nov zadetek. Ko je že vse kazalo na delitev točk, pa je Prejac storil prekršek nad Kalinom, isti igralec je tudi izvedel prosti strel in žogo preko živega zidu poslal v desni zgornji kot Dabanovičevih vrat.