7.39

Zoran Dragić Slovenija Latvija poraz

Ponedeljek, 10. 8. 2015, 7.39

Zoran Dragić: Dovolj časa imajo

Za slovenskimi košarkarji je polovica odigranih pripravljalnih tekem, kljub porazu proti Latviji pa imajo še vedno pozitiven izkupiček.

Turnir v Latviji se je za slovensko košarkarsko reprezentanco končal s polovično bero. V soboto je najprej padla Poljska, v nedeljo pa je ekipa izgubila proti Latviji, pri kateri je selektor nekaterim pomembnim članom namenil počitek.

Ključen v igri za zmago je bil slab začetek tekme. Domači so sprva povedli s 17:5, v začetku druge četrtine pa je na semaforju pisalo že 26:10.

Izbranci Jureta Zdovca so nato le zaigrali podjetneje in v tretji četrtini celo prišli do kratkotrajnega vodstva z 58:55, a ob koncu tekme dali glavno besedo domačim, ki so si zmago zagotovili prek trojke Dairisa Bertansa. Zadel jo je 37 sekund pred koncem za 69:65, končni rezultat pa je bil 72:66 za izbrano vrsto Latvije.

Na evropskem prvenstvu je baltska država lahko tekmica Slovenije. V izločilnih bojih se namreč njuni skupini križata.

"Največja težava je bila, da smo začeli preveč ležerno, tekmec nam je takoj pobegnil, vendar je bila razlika že tolikšna, da smo jo nato predolgo lovili. V tretji četrtini smo sicer povedli, vendar v naši igri ni bilo tiste prave iskrice. Ob koncu smo naredili nekaj neumnih napak, ki so nas stale zmago. Imamo precej novih igralcev, ki na tej ravni še niso igrali. Na srečo imajo še dovolj časa, da se prilagodijo sistemu igre, da postanemo prava družina in da se pokažemo v boljši luči," je razloge za poraz iskal Zoran Dragić, ki je bil s 14 točkami najboljši slovenski strelec.

Naša reprezentanca je po odhodu iz Rige na polovici pripravljalnih tekem, še vedno pa ima pozitiven izkupiček, saj je zmagala trikrat.